gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Czy powinniśmy ćwiczyć to, co nagradzamy Opieka pod koniec życia ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Musimy zacząć od wspierania zdolności pacjentów do przejęcia kontroli nad jakością ich życia przez całe życie i wyboru opieki, której pragną pod koniec życia4. Komitet uznał, że cele te można osiągnąć tylko poprzez wprowadzenie poważnych zmian w kształcenie, szkolenie i praktyka pracowników służby zdrowia, a także zmiany w polityce zdrowotnej i systemach płatności. Jednocześnie edukacja indywidualna i publiczna musiałaby zostać radykalnie zreformowana, aby zmienić oczekiwania i pozwolić pacjentom i klinicystom na sensowne dyskusje na temat planowania życia (zob. Podsumowanie zaleceń Komitetu IOM). Komitet IOM stwierdził, że federalne, stanowe i prywatne ubezpieczenia i programy opieki zdrowotnej powinny integrować finansowanie usług medycznych i socjalnych w celu wspierania świadczenia wysokiej jakości opieki zgodnej z wartościami, celami i świadomymi preferencjami osób z zaawansowaną poważną chorobą Zbliża się koniec życia. Dokładniej rzecz biorąc, komitet zalecił, że o ile dodatkowe prawodawstwo jest wymagane, aby umożliwić takie finansowanie, należy uchwalić odpowiednie przepisy (np. zatwierdzanie płatności za usługi świadczone w ambulatoryjnych lub domowych warunkach, a nie tylko w szpitalu ustawienia) i że rząd federalny powinien wymagać publicznego raportowania na temat środków jakości, wyników i kosztów związanych z opieką pod koniec życia. . . w przypadku programów, które finansuje lub administruje (np. Medicare, Medicaid, Departament Spraw Weteranów) i zachęca inne amerykańskie systemy płatności i dostarczania do pójścia w ich ślady. Wierzymy, że lekarze mogą i powinni współpracować ze swoimi organizacjami zawodowymi w celu popierania tych zmian – ale zamiast czekać na nowe prawodawstwo, mogą teraz podjąć działania, po części przez odkładanie czasu na zachęcanie pacjentów do wyrażania swoich preferencji dotyczących końca okresu. opieka zdrowotna.
Praktyki lekarzy mogą również organizować ich usługi kliniczne, aby zapewnić bezproblemową, wysokiej jakości opiekę dla pacjentów i rodziny, która jest stale dostępna dla ich pacjentów, szczególnie tych, którzy mają zaawansowaną chorobę lub zbliżają się do końca życia. Nawet poprzez proste zapewnienie pacjentom spójnego i dostępnego miejsca, do którego można zadzwonić, gdy potrzebują pomocy, lekarze mogą uniknąć zbędnych wycieczek do oddziału ratunkowego lub innej ostrej opieki, w której indywidualne preferencje pacjentów mogą nie być znane lub honorowane. Bardziej dostępny w ten sposób sposób poprawia jakość opieki i powinien ograniczyć niepotrzebne korzystanie z drogich terapii medycznych.
Lekarze mogą również zadbać o to, aby ich pacjenci mieli dostęp – we wszystkich warunkach opieki – do wykwalifikowanej opieki paliatywnej lub, w razie potrzeby, opieki hospicyjnej. Uważamy, że podstawowe umiejętności opieki paliatywnej powinny być częścią wiedzy wszystkich lekarzy opiekujących się osobami z zaawansowaną ciężką chorobą lub pod koniec życia. Lekarze mogą również, w miarę możliwości, współpracować ze specjalistami w zakresie opieki paliatywnej, czy to lekarzami, pielęgniarkami, pracownikami socjalnymi czy duchownymi, aby zapewnić najlepszą możliwą opiekę nad pacjentami. Wykazano, że gdy opieka paliatywna jest połączona z aktywnym leczeniem pacjentów z zaawansowanym rakiem, poprawia się jakość i czas życia. Wszystkie te czynności powinny być skoordynowane, a przy krytycznych momentach dla pacjentów należy unikać przekazywania, np. po raz pierwszy spotykają się z przewlekłą chorobą lub chorobą zagrażającą życiu.
Idealnie byłoby, gdyby lekarze prowadzili dyskusje na temat wcześniejszych dyrektyw z pacjentami w kluczowych momentach przez całe ich życie – być może, gdy uzyskają prawo jazdy, wyjdą za mąż, rozpoczną nową pracę, przeprowadzą się lub uzyskają prawo do Medicare – nie tylko w przypadku zaawansowanej choroby lub śmierci jest nieuchronny
[przypisy: servenon opinie, medikor poznań, mercilon ulotka ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy powinniśmy ćwiczyć to, co nagradzamy Opieka pod koniec życia ad”

 1. 101 Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: błędy lekarskie[...]

 2. Marta Says:

  Fajna historia

 3. Kickstart Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ortodonta Kraków[...]

 4. Marek Says:

  Mój przyjaciel cierpi na tę alergię

 5. Julian Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dom spokojnej starości[...]

 6. Klara Says:

  Jeśli nie chorujesz na jakaś popularną znaną przez lekarza chorobę

Powiązane tematy z artykułem: medikor poznań mercilon ulotka servenon opinie