gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Czy powinniśmy ćwiczyć to, co nagradzamy Opieka pod koniec życia

Posted in Uncategorized  by admin
September 6th, 2018

Lekarze powinni znajdować się w lepszej sytuacji niż osoby bez wykształcenia medycznego, aby ocenić prawdopodobną wartość usług opieki zdrowotnej dostępnych pod koniec życia. Jednak kilka badań ujawniło rozłączenie między sposobem, w jaki sami lekarze chcą umrzeć, a tym, w jaki sposób pacjenci, którym się opiekują, faktycznie umierają. Ankieta przeprowadzona w 1998 roku w badaniu Precursors Study, w której wzięło udział 999 lekarzy, którzy ukończyli Szkołę Medyczną Johns Hopkinsa w latach 1948-1964, wykazała, że 70% nie rozmawiało z własnym lekarzem na temat opieki na zakończenie życia. 64% miało jednak wstępną dyrektywę, którą omawiali ze współmałżonkiem lub rodziną, a ponad 80% wskazało, że zdecydowałoby się na przyjmowanie leków przeciwbólowych, ale odmówiłoby leczenia podtrzymującego życie pod koniec życia.1 Podobne preferencje wyrażone w badaniu z 2013 r. dotyczącym 1147 młodszych lekarzy akademickich (grupy, która była bardziej zróżnicowana i obejmowało więcej kobiet): 88,3% wskazało, że zrezygnowałoby z leczenia end-of-life o wysokiej intensywności.2
Chociaż lekarze nie powinni zakładać, że ich poglądy na temat umierania powinny odnosić się do innych osób, publiczne ankiety i badania naukowe wykazały, że 80% Amerykanów, podobnie jak zdecydowana większość badanych lekarzy, twierdzi, że chcieliby umrzeć w domu i uniknąć dużej intensywności opieka i hospitalizacja. Jednak ich życzenia są zbyt często nadużywane przez lekarzy opiekujących się nimi, którzy podejmują więcej interwencji medycznych niż pragną pacjenci. Lekarze niekiedy również odpowiadają na życzenia i potrzeby rodzin pacjentów, którzy chcą więcej terapii medycznej niż lekarze uważają, że jest wskazana lub korzystna. W badaniu badającym opiekę ponad 888 000 osób, które zmarły w 2000, 2005 lub 2009 r., Podczas gdy objęte są Medicare za opłatą, Teno i in. zauważyła, że wskaźnik hospitalizacji z powodu ostrej opieki zmniejszył się z 32,6% w 2000 r. do 24,6% w 2009 r., ale że korzystanie z intensywnej terapii w ostatnim miesiącu życia wzrosło z 24,3% do 29,2% .3 Mimo że hospicjum zwiększyło się w tym okresie, 28,4% badanych przez nich osób używało hospicjum przez 3 dni lub krócej w 2009 roku.
Złożone czynniki społeczne, kulturowe, ekonomiczne, geograficzne i zdrowotne przyczyniają się do tego niezgodności między tym, jak lekarze traktują swoich pacjentów, a tym, jak sami (i większość ankietowanych Amerykanów) chcą się opiekować pod koniec życia. Przeżywamy największą zmianę demograficzną w historii USA. Według obecnych prognoz, do 2030 r. 20% Amerykanów będzie miało więcej niż 65 lat. Rośnie również różnorodność kulturowa, podobnie jak odsetek osób z jedną lub kilkoma chorobami przewlekłymi. Jest zatem konieczne, aby społeczność medyczna słuchała pacjentów i zdawała sobie sprawę, że ich preferencje dotyczące końca życia mogą się zmieniać w czasie, zwłaszcza w miarę wzrostu długowieczności. Celem powinno być pomaganie ludziom w otrzymywaniu opieki zgodnie z ich osobistymi preferencjami, gdy zbliżają się do końca życia.
W Dying in America: Poprawa jakości i honorowanie indywidualnych preferencji w pobliżu końca życia, komitet Instytutu Medycyny (IOM) (który my, Cochaired) stwierdził, że amerykański system opieki zdrowotnej jest źle zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby pacjentów i ich rodzin w koniec życia i konieczne są poważne zmiany
[podobne: przychodnia medicus, ile trzeba czekać na sanatorium z nfz, baclofen alkoholizm ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: baclofen alkoholizm ile trzeba czekać na sanatorium z nfz przychodnia medicus