gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Komunikowanie o niepewności – ebola, zdrowie publiczne i proces naukowy ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niestety, każde nowe zagrożenie dla zdrowia wiąże się z niepewnością, w naszym rozumieniu zarówno choroby, jak i ryzyka związanego z transmisją. Jednak przyznanie się ekspertów do niepewności co do wirusa Ebola często przeradza się w przeraźliwą sugestię, że nasze służby zdrowia nie wiedzą, co robią. W jaki sposób możemy komunikować niepewność bez wywoływania strachu i podważania publicznego zaufania do organów ds. Zdrowia. Peter Sandman, który przez 30 lat analizował komunikację o ryzyku, podkreśla potrzebę głoszenia niepewności . Sandman uważa, że eksperci i urzędnicy powinni z przekonaniem wskazywać, jak niepewni są ci ludzie. Sugeruje on, że gdy zaczyna się kryzys, przypominamy opinii publicznej, że nasza wiedza ma ograniczenia, będą występować po drodze, a my wyciągniemy wnioski z naszych błędów. Sandman cytuje Jeffreya Koplana, który, jako dyrektor CDC w czasie epidemii wąglika w 2001 roku, powiedział: W najbliższych tygodniach nauczymy się rzeczy, które chcielibyśmy wiedzieć, kiedy zaczynaliśmy. Albo, jak powiedział David Heymann z World Health Organization epidemię SARS z 2003 r. (poważny zespół ostrej niewydolności oddechowej) Budujemy łódź i płyniemy nią w tym samym czasie .
Sandman odradza zbytnią pewność w przekazywaniu indywidualnego ryzyka. Jeżeli w czasie kryzysu urzędnicy służby zdrowia będą postrzegani jako nadmiernie pocieszający, twierdzi, że obywatele podejrzewają, że nie są wystarczająco zaniepokojeni lub niewystarczająco szczerzy i stają się bardziej przerażeni. Jeśli zamiast tego urzędnicy przyznają się do obaw, ludzie wyczuwają, że urzędnicy niepokoją się o nich, aby nie musieli tego robić.
Ale chociaż pojęcie skończonej ilości zmartwień do obejścia jest atrakcyjne, wydaje się równie prawdopodobne, że zmartwienie może wzrastać wykładniczo. Co więcej, nie wiemy, czy przyznanie się do niepewności przez Koplana i Heymanna było bardziej skuteczne niż alternatywa w usuwaniu strachu i zachowaniu zaufania. Ilu Amerykanów, na przykład, przyjmowało profilaktyczną cyprofloksacynę podczas grozy wywołanej przez wąglika. Gdyby Koplan nie był mniej otwarty na temat swojej niepewności, czy uniknięto by takiego stosowania antybiotyków i jego dalszych konsekwencji.
Choć musimy się wiele nauczyć o tym, jak przekazywać niepewność bez zwiększania strachu, jeden kluczowy wgląd w wiedzę o postrzeganiu ryzyka może pomóc w wyjaśnieniu, co nie działa, aby zmniejszyć strach. Instynktownie mówię ludziom, którzy obawiają się wirusa Ebola, o ile bardziej prawdopodobne jest, że są chorzy na grypę lub choroby serca. Jeśli obawy kierowały się faktami, takie porównania mogłyby pomóc. Ale gdy mamy do czynienia z niepewną perspektywą, której głęboko się obawiamy, odkrywamy, co Cass Sunstein nazywa zaniedbaniem prawdopodobieństwa : mamy tendencję do łączenia horroru z tym, co może się stać z prawdopodobieństwem, że to nastąpi4. Jeśli nie udowodnimy, że istnieje zerowe ryzyko, przerażające wydarzenie wydaje się być bardzo prawdopodobne, a zatem porównywanie probabilistyczne może nie być uspokajające.
Ale chociaż fakty nie mogą przezwyciężyć strachu, być może możemy przygotować ludzi do zaakceptowania, że fakty się zmienią. Chociaż proces naukowy wymaga gotowości do zakwestionowania tego, co myślimy, że wiemy, zmiany w naszym rozumieniu mogą być postrzegane jako przerzucanie lub, co gorsza, celowe oszustwo
[więcej w: rafał lebiedziński, ambio probiotyk, włóknik ]

Tags: , ,

No Responses to “Komunikowanie o niepewności – ebola, zdrowie publiczne i proces naukowy ad”

 1. Lilianna Says:

  lekarz u którego się leczę nie chce obniżyć mi dawki leku

 2. Crazy Eights Says:

  [..] Cytowany fragment: Dentysta warszawa[...]

 3. Midnight Rider Says:

  Nie wiem kto to pisal ale do konca sie z tym nie zgadzam

 4. Patryk Says:

  Article marked with the noticed of: stomatologia bydgoszcz[...]

 5. Jakub Says:

  Moja babcia miała raka płuca

Powiązane tematy z artykułem: ambio probiotyk rafał lebiedziński włóknik