gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Komunikowanie o niepewności – ebola, zdrowie publiczne i proces naukowy cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Często mnie pytają, kiedy zmienione wytyczne zastępują stare dogmaty nowymi słowami: Jak możemy ci ufać, kiedy ciągle zmieniasz zdanie. Oczywiście, docenianie tego aspektu nauki nie jest instynktowne. Ściśle związane z dyskomfortem w zmieniających się faktach jest niska tolerancja dla złych wyników, które sprawiają, że kwestionujemy nasze zrozumienie w pierwszej kolejności. Kiedy dwie pielęgniarki z Dallas zarażały się wirusem Ebola, stało się jasne, że cokolwiek uważano za odpowiednią ochronę, nie było. Choć CDC uznał błąd, przyznał, że powinien wcześniej wysłać zespół ekspertów ds. Infekcji i wdrożyć ogólnokrajowe szkolenia szpitalne, zaufanie do agencji spadło gwałtownie.5 Nietolerancja ludzi na błędy została prawdopodobnie zwiększona przez postrzeganie kontroli zakażeń jako więcej intuicji niż nauka. Ale procesy zmniejszania liczby zakażeń wymagają czasu, aby uzyskać właściwe wyniki; nawet prosta lista kontrolna dotycząca ograniczania zakażeń cewnikiem centralnym zajęła lata, aby zbadać, udoskonalić i zoperować. Musimy pomóc ludziom zrozumieć, że nauka nie następuje natychmiast i że uczenie się na błędach jest znakiem nie niekompetencji, ale ekspertów wykonujących swoją pracę.
Komercyjni meteorolodzy radzą sobie z nieuchronnością błędów i potrzebą utrzymania zaufania publicznego przez zawyżający deszcz, rozwiązanie, które nazywają mokrym stronniczością – nikt nie przeklął ich w słoneczny dzień, gdyby deszcz był przewidywany, ale oszalejemy, gdy pada deszcz, a oni powiedział, że nie będzie. Medycyna nie ma takiej poduszki: nadmierne przewidywanie ryzyka zagrożenia zdrowia może być bardziej szkodliwe niż samo zagrożenie. Ale mokra stronniczość uznaje subtelniejszy, istotny fakt: zwracamy znacznie więcej uwagi na złe wydarzenia (deszcz) niż na dobre nieistniejące (bez deszczu).
Publiczna fiksacja na czterech pacjentach, u których zdiagnozowano ebolę na ziemiach amerykańskich, która wywołała lęk i wątpliwości co do kompetencji naszych władz zdrowotnych, podkreśla, jak łatwo te nieliczne złe wydarzenia zaćmiewają niezliczone dobro. Co by było, gdybyśmy odwrócili rozmowę. Czy nie jest niezwykłe, że pomimo kilku wczesnych pomyłek tylko dwie osoby zarażały się wirusem Ebola w Stanach Zjednoczonych, a tysiące nie. Lub, że wszyscy z Ebolą, którzy byli tu na leczeniu, przeżyli. Nie możemy uwolnić świata niepewności i nieuchronności złych wyników. Nie możemy skalibrować naszych prognoz, aby utrzymać naszą reputację, a nie na potrzeby zdrowia publicznego. Ale możemy świętować dobre dobro.
Kwarantanna Morgana Dixona, narzeczonej dr. Craiga Spencera, pierwszego pracownika służby zdrowia w USA, u którego zdiagnozowano ebolę po krótkim bezobjawowym okresie w tym kraju, dobiegła końca. Zniesienie tej kwarantanny powinno również oznaczać koniec obaw, że Spencer – który bezobjawowo jechał metrem, biegł na High Line, kulał na Brooklynie i zjadał klopsiki z West Village – mógł wystawić tysiące nowojorczyków na ebolę. Ale epidemia Eboli w Afryce Zachodniej jest daleka od zakończenia. Zwalczanie epidemii wymaga nieustannych wysiłków ze strony wyspecjalizowanych międzynarodowych pracowników służby zdrowia i chęci zaufania, że chociaż nasze władze sanitarne nie mogą wszystkiego wiedzieć, zrobią wszystko, co w ich mocy, aby chronić nas swoją wiedzą.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 13 listopada 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
dr Rosenbaum jest krajowym korespondentem czasopisma.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Srebrny N. Sygnał i szum: dlaczego tak wiele prognoz się nie udaje – ale niektóre nie. Nowy Jork: Penguin Group, 2012.

2. Odpowiedź CDC na wybuch epidemii Eboli w Afryce Zachodniej. Atlanta: Centers for Disease Control and Prevention, 6 sierpnia 2014 r. (Http://www.cdc.gov/media/releases/2014/p0806-ebola.html).

3. Slovic P. Tak, nasze zirytowanie ebolą jest irracjonalne. Ale wciąż istnieje dobry powód, by mieć rozgoryczenie. Washington Post, 27 października 2014 r. (Http://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2014/10/27/yes-our-ebola-freakout-is-irrational-but-theres-still-a-good- powód do zmartwień).

4. Sunstein C. Zaniedbanie prawdopodobieństwa: emocje, najgorsze przypadki i prawo. John M. Olin Dziennik prawny i gospodarczy nr. 138 (seria 2D). Chicago: The Law School, University of Chicago, 2001 (http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm.abstract_id=292149).

5. Wiadomości CBS. Publiczne zaufanie do noży CDC, wyniki sondaży. 17 października 2014 r. (Http://www.cbsnews.com/news/cbs-news-poll-confidence-cdc-nosedives-since-ebola).

Zamknij odniesienia
Cytowanie artykułów (20)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: medicover kraków ruczaj, hipolibidemia, zespół stevensa i johnsona ]

Tags: , ,

No Responses to “Komunikowanie o niepewności – ebola, zdrowie publiczne i proces naukowy cd”

  1. Agnieszka Says:

    same kremy nie dawały rady

  2. Filip Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: gabinet stomatologiczny bytom[...]

  3. Natan Says:

    Sugeruje poczytać o nietolerancji i alergiach

Powiązane tematy z artykułem: hipolibidemia medicover kraków ruczaj zespół stevensa i johnsona