gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Legislacja piersi – praktyczne rozważania

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2018

Odkąd Nancy Cappello, kobieta z Connecticut, której nie powiedziano, że jej mammogramy wykazały gęstą tkankę piersiową, w 2004 r. Zdiagnozowano raka piersi w trzecim stadium i była zwolenniczką nowego prawa stanowego, narasta ruch edukacyjny na temat gęstości piersi. oraz potencjalną rolę uzupełniającego badania przesiewowego we wczesnym wykrywaniu raka. Stan Cappello był pierwszym, który uchwalił prawo wymagające od lekarzy, by oferować suplementację ultrasonograficzną całej piersi kobietom z gęstym biustem – określanym jako zawierające ponad 50% tkanki włóknisto-włókienkowej – i nakazującym ubezpieczycielom pokrycie dodatkowych badań przesiewowych. Od tego czasu liczba ustawodawstw dotyczących gęstości piersi w Stanach Zjednoczonych gwałtownie wzrosła: od stycznia 2015 r. 21 państw przyjęło takie ustawodawstwo. Przepisy różnią się znacznie między państwami, a niektóre z nich wymagają jedynie, aby lekarze powiadamiali kobiety o gęstym biuście o ich statusie, a inne o tym, że takie kobiety mają oferować dodatkowe badania przesiewowe. Większość państwowych przepisów nie nakłada jednak obowiązku ubezpieczenia na dodatkowe badania, chociaż brak takiego ubezpieczenia może zwiększyć dysproporcje zdrowotne zależne od dochodów.
Oprócz ustawodawstwa dotyczącego stanu, w październiku 2013 r. Wprowadzono w Kongresie Ustawę o zagęszczeniu piersi i sprawozdawczości mammograficznej. Ustawodawstwo to zobowiązuje pacjentów do wysłania listu, który nie tylko informuje ich o wynikach badań przesiewowych, ale także zawiera informacje o ich gęstości piersi. i zaleca badanie przesiewowe dla osób z gęstym biustem.
Obrazy mammograficzne o wyjątkowo gęstej piersi (panel A) i tłustej piersi (panel B). Ruch informujący kobiety o ich gęstości piersi był napędzany głównie przez organizacje obywatelskie i osoby świeckie. Środowisko medyczne jest bardziej ostrożne, ponieważ na zdolność wykrywania raka piersi wpływa wiele czynników wykraczających poza ograniczenia mammografii, a brak jest dowodów potwierdzających konieczność przeprowadzenia uzupełniającego badania przesiewowego. Przede wszystkim gęste piersi są normalne i powszechne; są one widoczne u około 40 do 50% wszystkich kobiet poddawanych mammografii (patrz rysunek). Ponieważ gęsta tkanka może maskować raka, wrażliwość mammografii filmowej wynosi od 62 do 68% u kobiet z gęstą tkanką piersiową, w porównaniu z ponad 85% u kobiet z tkanką tłuszczową piersi. Mammografia cyfrowa, która ma wyższą rozdzielczość kontrastu i lepszy stosunek sygnału do szumu niż mammografia filmowa, nieco poprawia zjawisko maskowania, z czułością powyżej 82% u kobiet z gęstą tkanką piersiową. Niemniej jednak ocena gęstości piersi jest subiektywna, ponieważ radiolog ocenia wizualnie ilość tkanki włóknisto-włóknistej.
Niedawna zmiana w systemie raportowania radiologicznego prawdopodobnie spowoduje klasyfikację jeszcze większego odsetka kobiet jako posiadającego gęstą tkankę piersiową, ponieważ zamiast uwzględniać średnią gęstość piersi u kobiety, system zaklasyfikuje każdą pierś o gęstym obszarze jako gęstą pierś . Biorąc pod uwagę subiektywny sposób oceny, jest całkiem możliwe, że piersi tej samej kobiety mogą być sklasyfikowane jako gęste przez jeden rok, a nie gęste w następnym roku. Algorytmy komputerowe obliczające gęstość piersi są już dostępne, ale nie zostały powszechnie przyjęte
[hasła pokrewne: endodonta warszawa, rtg pantomograficzne cena, apteka internetowa białystok ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok endodonta warszawa rtg pantomograficzne cena