gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Lekcje w medycynie, śmiertelności i czasowniki zwrotne ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W tym miesiącu nauczyłem się więcej hiszpańskiego niż w całym semestrze w szkole i byłem z siebie dumny, że powiedziałem: Ja voyitar vomitar (sam będę wymiotował) na kilka sekund przed wyrzuceniem, w połowie migreny, na stopy mojej matki-gospodarza. W maju mojego stażu Julia została ponownie przyjęta i przeczytałem jej rozmaz krwi. Zamrugałem ze zdziwienia szerokim niebieskim polem zniekształconych komórek; sam slajd wyglądał na niezgodny z życiem. To jest klasyczny przykład kryzysu wybuchowego, naprawdę złego nawrotu białaczki – komentował patolog, a następnie dodał: To wyrok śmierci: może za tydzień lub dwa .
Poszedłem do pokoju Julii i znalazłem jej gorączkę i szloch. Wciąż mamrotała: Me voy a morir (ja mam umrzeć), dopóki jej Ativan nie kopnął, w którym momencie chodziłem po korytarzach, bezradny i przerażony. W końcu zadzwoniłem do mojego starego mentora, Boba Figlina, onkologa, którego obserwowałem w szkole medycznej. Opowiedziałem mu historię Julii i zapytałem go, jak do diabła to może być. W jaki sposób nasze leczenie zawiodło tak całkowicie i tak szybko.
To biologia tych guzów , powiedział. Dookoła nas; nie wiemy dlaczego.
Czuję się teraz źle dla niego; Wiem, jak trudno jest patrzeć, jak młody lekarz zostaje uderzony przez realia niepowodzeń medycyny, ale wtedy czułem tylko furię. Nie mogłem pozwolić mu powiedzieć mi o oporności guza lub chemosensitivity. Ciągle myślałem: To sama Julia umiera, a nie masa komórek. Niemal słyszałem, jak wzrusza ramionami; wyczuł, jak łamam sobie ręce – oboje czujemy się bezsilni wobec tej okropnej choroby.
Stałem na korytarzu, starając się nie płakać. Potem coś, co powiedział Bob, przerwała: Teraz koncentruj się wyłącznie na jej komforcie. Przetłumaczyłem to automatycznie na hiszpański, z jego zwrotnym czasownikiem: Ahora nos concentramos en su comodidad (Teraz koncentrujemy się na jej komforcie). My, my sami, wszyscy.
Tak więc każdego dnia koncentrowaliśmy się całkowicie na jej komforcie. Na porannych rundach żonglowaliśmy jej lekami przeciwbólowymi środkami uspokajającymi i przeciwwymiotnymi, a oczy Julii zaczęły się przejaśniać. Zacząłem spędzać z nią wieczory. Byłem jej jedynym gościem; jej rodzina mieszkała głęboko w Meksyku, prawie w Gwatemali, w małych domkach bez telefonów, na polnych drogach, muy pobre – wyjaśniła.
Nie wiem, co to dla niej znaczyło, ale dla mnie to kojące usiąść i mówić po hiszpańsku w tej spokojnej przestrzeni z tym umierającym pacjentem. Świadomie starałem się wprowadzić mnie do pokoju, gdy siedzieliśmy szemrząc poza normalnym przepływem procedur i wyników oraz gorącymi, zatłoczonymi korytarzami. Czasami próbowałem opisać, co się z nią stało, jak szpik kostny wypełnił się komórkami, które nie mogły funkcjonować, choć nie wiedzieliśmy dlaczego. Przeważnie mówiła o rodzinie i życiu, zawsze w czasie przeszłym, czasem płacząc. Trzymałem ją za rękę, potarłem jej nadgarstki i użyłem zwrotnych czasowników. Oboje mówiliśmy w obcym języku.
Obiecałem jej i sobie, że będę z nią do końca. Ale pewnego czerwcowego dnia, przyjechałem o 6:15, gorący i rozproszony, i dowiedziałem się, że Julia umarła o 5:30, sam, przed świtem kalifornijskiego czerwonego wina.
W jej łóżku znalazłem byłego Julię; Sama Julia wyparowała
[hasła pokrewne: dretwienie lewej reki, flunarizinum wzf, rafał lebiedziński ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekcje w medycynie, śmiertelności i czasowniki zwrotne ad”

 1. Helena Says:

  Article marked with the noticed of: wypadek[...]

 2. Tomasz Says:

  Ja tam swoje wiem

 3. Bartosz Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do prasy mimośrodowe[...]

 4. Kamil Says:

  Oprócz tego bardzo pomocne były rehabilitacje

 5. Flakes Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: inhalator[...]

 6. Midnight Rider Says:

  Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

Powiązane tematy z artykułem: dretwienie lewej reki flunarizinum wzf rafał lebiedziński