gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Lekcje w medycynie, śmiertelności i czasowniki zwrotne cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2018

Patrzyłem na nią, myśląc o jej cierpieniu, samotności, rozkazach, których nauczyłem się pisać, myśląc o wszystkich zniekształconych białych komórkach, które wylewały się i wychodziły z jej szpiku, myśląc o telefonie, który musiałbym jej matka, śpiąca gdzieś głęboko w południowym Meksyku. Próbowałem wymyślić, co powiedzieć. Nigdy nie powiedziałem rodzinie o stracie. Jak powiedzieć komuś, że życie już minęło i jak to robisz po hiszpańsku.
Wyobraziłem sobie mojego hiszpańskiego nauczyciela w Queretaro, stojącego przed nami w upalny lipcowy dzień, kiedy nauczyła nas odmieniać zwrotny czasownik umrzeć – morry. Ja sam umarłem, ty sam umarłeś , zaintonowaliśmy w pozornej unisono. Ale nagle kliknięcie słowa kliknęło i usiadłem prosto, czerwony, gorący i czujny, szepcząc ostro: On sam umarł, ona sama umarła. . . Będę musiał kiedyś poznać ten czasownik, pamiętam, że myślałem, że to musi się trzymać.
Przez większość dnia dotarła do matki Julii. Kiedy w końcu zadzwoniła ze wspólnego wiejskiego telefonu, jej Hola. Była przesłuchiwana i strzeżona. Wyjaśniłem, że jestem jednym z lekarzy Julii, a potem stałem nieruchomo, nie mogąc mówić, dławiam się obrazami: wybuchy Julii, nasze rozmowy, usta, rany, nadgarstki na łóżku o świcie.
W końcu wróciłem do szpitala i po prostu to powiedziałem. Powiedziałem to tak, jak mnie nauczono w Queretaro, z gramatyczną doskonałością, ale bez prawdziwego przygotowania: Se murio – Ona sama umarła . A potem wysłuchałem płaczu kobiety w wiosce w głębi Meksyku, która zabrzmiała jakby jej szpik kostny został wyrwany z jej kości i nie wymagał wcale tłumaczenia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Imię i charakterystyka pacjenta zostały zmienione, aby chronić jej prywatność.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Oddziału Radioterapii Onkologicznej w Massachusetts General Hospital w Bostonie.

Materiał uzupełniający
[przypisy: lysoformin 3000, wstyd przed ginekologiem, apteka internetowa białystok ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok lysoformin 3000 wstyd przed ginekologiem