gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Panika, paranoja i zdrowie publiczne – lekcje Epidemii AIDS dla wirusa Ebola ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Argument przeciwko tym politykom opiera się na braku naukowej podstawy do kryteriów kwarantanny, prawdopodobieństwa, że niepotrzebne restrykcje dla osób powracających z regionu zniechęcą pracowników opieki zdrowotnej do wolontariatu, aby pomóc w walce z epidemią, niejawne i błędne przesłanie zdrowia publicznego wysłane przez kwarantannę, że bezobjawowe osoby stanowią zagrożenie dla ich społeczności i niespójność w stosowaniu tych zasad wobec pracowników służby zdrowia, którzy mieli kontakt z pacjentami z Ebolą w Afryce, ale nie z tymi, którzy widzieli pacjentów w amerykańskich placówkach. Ponadto uważamy, że poprzez odrzucenie dowodów naukowych, zastępowanie nieuzasadnionych twierdzeń faktami oraz podważanie wiarygodności i autorytetu zarówno CDC, jak i National Institutes of Health, protokoły kwarantanny mogą naruszyć zdolność naszego kraju do szybkiego i skutecznego reagowania na poważne zagrożenia społeczne. zagrożenia dla zdrowia w przyszłości. Walka z epidemiami wymaga koordynacji na szczeblu krajowym i przywództwa, a nie reakcji ad hoc 50 państw, ciągnących się w różnych kierunkach pod wpływem polityki partyzantów. Ci z nas, którzy są nosicielami wirusa HIV i przetrwali przez te wszystkie lata, są głęboko wdzięczni pracownikom służby zdrowia. Nikt z nas nie żyłby dziś, gdyby nie ich hojność i pasja do pracy i chęć, a nawet zapał na początku tej zarazy do traktowania niektórych z najbardziej marginalizowanych populacji naszego kraju, w tym homoseksualistów, narkomanów i seksu pracownicy. To doskonały moment, abyśmy ponownie okazali nasze podziękowania tysiącom lekarzy i pielęgniarek, którzy stali przy nas podczas strasznych wczesnych lat epidemii AIDS. Teraz możemy przynajmniej solidaryzować się z nimi, ponieważ niektórzy politycy i dziennikarze celują w nich z powodu opresji i dyskryminacji i próbują zamknąć je na bezpodstawnych podstawach.
Historia się powtarza, ponieważ irracjonalne środki karne zastosowane w epidemii AIDS 30 lat temu ożywiają się za kolejną chorobę, tym razem rzadką gorączkę krwotoczną odpowiedzialną tylko za kilka lokalnych przypadków. A odpowiedź na AIDS była daleka od pierwszego takiego zdarzenia. Podczas I wojny światowej, na przykład, zgodnie z ustawą Chamberlaina-Kahna, 20 000 kobiet zostało poddanych kwarantannie przez rząd federalny, a kolejne tysiące przez władze lokalne, w związku z podejrzeniem o rozprzestrzenianie się kiły i rzeżączki, chociaż wielu z nich znalazło się za drutami kolczastymi .4
Dlaczego tak łatwo było powtarzać taką reakcję na problem zdrowia publicznego i dlaczego tak trudno było organizatorom opartym na dowodach praktykach znaleźć dla nich środki zaradcze. Uprawnienia do wprowadzania kwarantanny są domeną stanów, a gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey i Connecticut wprowadzili politykę w życie dzięki swoim działom zdrowia bez żadnego nadzoru. Niektórzy sugerują, że ta praktyka musi się zmienić. Profesor prawa z Cornell University, Michael Dorf, argumentował, że kwarantanna stanowi niezwykle poważne ograniczenie wolności. . . . W związku z tym sądowa kontrola oświadczeń urzędników państwowych, że kwarantanna jest konieczna do ochrony zdrowia publicznego, nie powinna być zwykłą pieczątką. 5 Z końcem października sędzia w Maine unieważnił nakaz kwarantanny w sprawie Kaci Hickox, pielęgniarki która pracowała z MSF w Sierra Leone, mówiąc, że obecnie nie wykazuje objawów Eboli i dlatego nie jest zaraźliwa. Umożliwienie rygorystycznej, niezależnej kontroli sądowej przed nakazem kwarantanny, aby zapewnić, że jest to najmniej restrykcyjny sposób ochrony zdrowia, może być ważnym elementem w reformie przepisów dotyczących kwarantanny państwowej.
Ale kolejną lekcją z epidemii AIDS jest to, że nie możemy przestać się martwić
[więcej w: unikatonia lubin, technozbyt, technozbyt kończyn dolnych ]

Tags: , ,

No Responses to “Panika, paranoja i zdrowie publiczne – lekcje Epidemii AIDS dla wirusa Ebola ad”

 1. Voluntary Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu odżywki białkowe[...]

 2. Guillotine Says:

  Ciekawe kto finansuje takie projekty ?

 3. Mr. Peppermint Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: dom spokojnej starości[...]

 4. Candy Butcher Says:

  możliwość badań klinicznych z Pratia

Powiązane tematy z artykułem: meningokoki wikipedia technozbyt unikatonia lubin