gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Płatności w ramach Medicaid i dostęp do opieki cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2018

W 2012 r. W Douglas v. Independent Living Center w południowej Kalifornii, która wiązała się z poważnymi obniżkami stóp wprowadzonymi przez legislaturę stanu Kalifornia, Sąd Najwyższy odepchnął to pytanie. Teraz jednak problem powrócił; W tej kadencji Trybunał wysłucha Armstronga v. Exceptional Child Center, Inc., który ponownie stawia pytanie, czy beneficjenci i usługodawcy mogą protestować w sprawie niskich płatności Medicaid w sądzie. Douglas zaangażował obniżkę stóp procentowych; Z kolei Armstrong wymaga odmowy przez państwo zapłaty. Sytuacja w tym przypadku polega na tym, że państwo nie płaci usługodawcy za zatwierdzoną przez HHS stawkę, bez wysiłku HHS w celu wyegzekwowania własnych wymagań. Nawet jeśli HHS można by przekonać do działania w sytuacji, w której państwo może nie przestrzegać prawa, pomimo ubiegania się o miliony dolarów w federalne wsparcie, beneficjenci nie mają prawa na mocy prawa Medicaid, aby szukać pomocy agencji. Obserwatorzy nie oczekują kolejnego ugięcia; w swojej niezgody z Douglasem, sędzia główny John Roberts jasno wyraził swój sprzeciw wobec udziału sądu w sprawach dotyczących dostępu Medicaid, argumentując, że HHS – a nie sądy – powinien być jedynym organem egzekwowania prawa. Gdyby Trybunał orzekł przeciwko powodom, nie zostaną one naprawione, poza błaganiem prawodawcy Idaho o ponowne rozważenie.
Sytuacja Armstronga może być bardziej poważna niż sytuacja w Douglas. Douglas zaangażował się w bieżącą i aktywną ocenę federalną, choć może to być powolne. W Armstrongu rząd federalny zdecydował się nie odgrywać żadnej pozytywnej roli. Odmowa dostępu do sądu w sprawie takiej jak ta jest sprzeczna z istniejącym od dawna precedensem Sądu Najwyższego, który pozwolił stronom prywatnym wystąpić na drogę sądową, gdy grozi im bezprawne działanie państwowe.
Oczywiście istnieje tu głębszy problem: skłonienie rządu federalnego do robienia tego, co ma robić. Oznacza to wydawanie przepisów o długim opóźnieniu dostępu, zapewnianie państwom pomocy technicznej oraz utrzymywanie aktywnego i stałego nadzoru nad zarządzaniem programami państwowymi. Beneficjenci Medicaid zasługują na mniej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej, George Washington University School of Public Health and Health Services, Washington, DC.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Sommers BD, Musco T, Finegold K, Gunja MZ, Burke A, McDowell AM. Reforma zdrowia i zmiany w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego w 2014 r. N Engl J Med 2014; 371: 867-874
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Sommers BD, Baicker K., Epstein AM. Śmiertelność i dostęp do opieki między dorosłymi po państwowej ekspansji Medicaid. N Engl J Med 2012; 367: 1025-1034
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Badanie dostępu do opieki w Medicaid i CHIP. W: Komisja Płatności i Dostępu do Medicaid i CHIP. Zgłoś się do Kongresu w sprawie Medicaid i CHIP. Marzec 2011: 124-54 (http://www.macpac.gov/reports).

4. Zuckerman S, Goin D. Ile będzie wynosił lekarz Medicaid za opiekę podstawową w 2013 roku. Dowody z badania lekarzy za 2012 r Washington, DC: Kaiser Family Foundation, grudzień 2012 r. (Http://kaiserfamilyfoundation.files.wordpress.com/2013/01/8398.pdf).

5. Felland LE, Lechner A, Sommers A. Poprawa dostępu do specjalistycznej opieki nad pacjentami Medicaid: kwestie polityczne i opcje. New York: The Commonwealth Fund, 2013 (http://www.commonwealthfund.org/~/media/files/publications/fund-report/2013/jun/1691_felland_improving_access_specialty_care_medicaid_v2.pdf).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (10)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (5)
[więcej w: badanie trus, babka płesznik dawkowanie, apteka internetowa białystok ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok babka płesznik dawkowanie badanie trus