gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Przerywany w porównaniu z ciągłym niedoborem androgenów w raku prostaty AD 5

Posted in Uncategorized  by admin
December 12th, 2018

Współczynnik hazardu wynoszący 1,00 został użyty jako specyficzna alternatywa w obliczeniach wielkości próby. Współczynniki błędu typu I i II wynosiły odpowiednio 0,05 i 0,10. Przeżywalność mierzono od daty randomizacji do daty zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub do ostatniej znanej daty kontaktu, w którym to czasie dane dla tego pacjenta były cenzurowane. Użyliśmy dynamicznego algorytmu równoważenia, który zawierał informacje o warstwowaniu, aby przypisać pacjentom ciągłą lub przerywaną terapię deprywacji androgenów.17 Łącznie 1512 kwalifikujących się pacjentów zostało poddanych randomizacji. Przewidywany okres rejestracji wyniósł 6,3 roku. Ostateczna analiza miała być przeprowadzona 2 lata po zakończeniu randomizacji. Model regresji proporcjonalnych zagrożeń z czynnikami stratyfikacji jako współzmiennymi określono w analizie zamiar-potraktować. Pierwotny test nie gorszej jakości jest zgłaszany jako jednostronny, a wszystkie inne podane wartości P są dwustronnymi testami. Oceniliśmy założenie dotyczące proporcjonalnych zagrożeń, sprawdzając skumulowane sumy pozostałości opartych na Martingale.18 Interakcje leczenia według podgrup oceniono za pomocą wyniku chi-kwadrat w modelu proporcjonalnych hazardów, który testuje potencjalny udział zmiennych nie uwzględnione w modelu. Do wszystkich analiz wykorzystano oprogramowanie SAS, wersja 9.2.
Nasza decyzja, aby włączyć jakość życia jako punkt końcowy w zakresie komunikacji, była oparta na znaczeniu poprawy jakości życia, nawet jeśli występują one w kontekście podobnej skuteczności. Głównym celem było porównanie dwóch grup pod względem wpływu terapii deprywacji androgenów na impotencję, libido i witalność oraz na funkcjonowanie fizyczne i zdrowie psychiczne z randomizacji do 3 miesięcy. Wartość AP wynosząca 0,01 została wykorzystana do przetestowania każdego z pięciu podstawowych wyników jakości życia w celu kontrolowania ogólnego wskaźnika błędu typu I na poziomie 0,05. Porównania między grupami w 9 i 15 miesiącu miały charakter eksploracyjny i zastosowano wartość P wynoszącą 0,005 (0,05 / 10 dla pięciu wyników dotyczących jakości życia zbadanych w dwóch dodatkowych punktach czasowych). Przeprowadziliśmy analizę modelu mieszanki wzorów, aby ocenić wpływ brakujących danych.19
Wyniki
Pacjenci
Od maja 1995 r. Do września 2008 r. Włączono łącznie 3040 pacjentów, z których 90 okazało się nie kwalifikować. Spośród pacjentów, którzy ukończyli terapię indukcyjną, 1749 losowo przydzielono do grupy, a 1535 włączono do analizy pierwotnej (ryc. S1 w Dodatku uzupełniającym, dostępnym pod adresem). Randomizacja została zakończona w czerwcu 2009 roku.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka kwalifikujących się pacjentów, którzy przeszli losowanie. Charakterystyka pacjentów poddanych randomizacji była dobrze zrównoważona między grupami leczonymi (tabela 1)
[więcej w: ashwagandha skutki uboczne, urydyna, przychodnia reymonta ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ashwagandha skutki uboczne przychodnia reymonta urydyna