gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Przewidywanie Fallouta z King v. Burwell – Wymiany i ACA

Posted in Uncategorized  by admin
December 1st, 2018

Ogłoszenie niespodziewanego oświadczenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z 7 listopada, w którym usłyszy głos króla. Burwell uderzył w serca zwolenników ustawy o przystępnej cenie (ACA). Stawką jest zgodność z prawem reguły Internal Revenue Service (IRS) rozszerzającej ulgi podatkowe na 4,5 miliona osób, które kupiły swoje plany zdrowotne w 34 stanach, które odmówiły ustanowienia własnych giełd ubezpieczeń zdrowotnych w ramach ACA.1 Sprawa zależy od enigmatyczności język ustawowy, który wydaje się łączyć kwotę ulg podatkowych z planem opieki zdrowotnej zakupionym przez giełdę ustanowioną przez państwo . Według powodów w Kingu, ten język oznacza, że konsumenci, którzy wykupią ubezpieczenie za pośrednictwem federalnie zarządzanych giełd, nie kwalifikują się do dotacje. Decyzja Trybunału o rozpoznaniu sprawy bez podziału na sądy apelacyjne sugeruje, że co najmniej czterech sędziów ma poważne wątpliwości co do ważności zasady IRS. Niedługo po tym ogłoszeniu niektóre głosy zaczęły kwestionować, czy decyzja w sprawie Kinga unieważniająca regułę będzie miała ogromne znaczenie. Głosy te obejmowały zarówno zwolenników sporu, próbując zminimalizować chaos, jaki spowodował, jak i doradców finansowych, którzy mieli nadzieję uspokoić zdenerwowanych inwestorów. Argumentowali oni, że państwa, które odmówiłyby wymiany, pod silną presją polityczną w celu przywrócenia dużych ulg podatkowych obywatelom klasy średniej, szybko to zrobią, a Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) pomoże im wszelkie obowiązujące zasady.
Nie jesteśmy tak optymistyczni. Jeśli reguła IRS zostanie unieważniona – a brak skutecznego planowania awaryjnego – państwo, które odmówiło utworzenia własnej giełdy, prawdopodobnie nie będzie w stanie powstrzymać natychmiastowej destabilizacji swojego rynku ubezpieczeniowego. Trybunał prawdopodobnie wyda opinię pod koniec czerwca; jego decyzja wejdzie w życie 25 dni później. W tym momencie, jeśli pretendenci zwyciężą, Skarb USA prawdopodobnie będzie musiał przestać wydawać ulgi podatkowe użytkownikom federalnych giełd. Osoby, które nie są w stanie lub nie chcą płacić pełnych kosztów składek ubezpieczeniowych, mogą zauważyć, że ich ubezpieczenie zostało rozwiązane, być może już po 30 dniach od niezrealizowania płatności. Ci, którzy zachowują ubezpieczenie, są prawdopodobnie bardziej chorzy niż ci, którzy zrzekną się ubezpieczenia, co przekreśli pule ryzyka i narazi ubezpieczycieli na duże, nieprzewidziane straty.
Podnoszenie kawałków nie byłoby łatwe. Wymiana to nie tylko strona internetowa, a jej ustawienie wymaga sporej inwestycji czasu i zasobów. Zgodnie z umową o partnerstwie gospodarczym giełda musi być organem rządowym lub organizacją non-profit, której kompetencje obejmują między innymi konsultacje z zainteresowanymi stronami, udzielanie zwolnień z indywidualnego mandatu w celu uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego, prowadzenie programu pomagającego ludziom poruszać się po systemie i poświadczać , ponownej certyfikacji i zdekwalifikowania wykwalifikowanych planów zdrowotnych.
Aby uniknąć wyzwań technologicznych, które początkowo były szkodliwe dla HealthCare.gov, państwa mogły przekazać pewne obowiązki prywatnym wykonawcom, którzy prowadzą giełdy federalne. Idaho, na przykład, ustanowił własną giełdę – quasi-rządową organizację z 18-osobowym zarządem – nawet tak, jak wykorzystywał federalną stronę internetową do przetwarzania zapisów z 2014 roku.2 Czy ustanowiona przez państwo giełda może być pustą skorupą, z całą jej funkcje delegowane na rynek federalny są znacznie mniej jasne.
Dostrzegając trudności związane ze zmianą relacji z federalnych na stanowe, niektórzy obserwatorzy uważają, że HHS może uznać siedem stanów za giełdy partnerskie – federalnie ustanowione giełdy częściowo obsługiwane przez państwa – w celu ustanowienia swoich własnych giełd
[patrz też: baclofen alkoholizm, exbol, doxycyclinum 20 ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: baclofen alkoholizm doxycyclinum 20 exbol