gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Przypadek indeksu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych w Stanach Zjednoczonych AD 3

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Zaintubowano go i rozpoczęto mechaniczną wentylację. Badanie CT głowy wykazało krwotok wewnątrzkomorowy obejmujący komory boczne, krwotok podpajęczynówkowy w spłuczce okołoporodowej i pogorszenie wodogłowia (ryc. 1A i 1B). Zewnętrzny dren ventriculostomy został umieszczony. Wyniki badań przeprowadzonych na próbkach płynu mózgowo-rdzeniowego przedstawiono w tabeli 1. Obrazowanie angiograficzne mózgu wykazało rozległy skurcz naczyń i ogniskowe poszerzenie prawej górnej tętnicy móżdżku, co sugerowało tętniak zarodkowy (ryc. 1C i 1D) i nie podlegało interwencji . Wyniki monitorowania EEG sugerowały napad drgawkowy i rozpoczęto leczenie przeciwpadaczkowe. Wyniki z analizy powtórzeń płynu mózgowo-rdzeniowego przedstawiono w Tabeli 1. Pomimo poprawy wyników badań płynu mózgowo-rdzeniowego i kontroli napadów, nie było istotnego powrotu do zdrowia. W dniu 15 w szpitalu powtórne badanie MRI mózgu wykazało, że rozwinęły się dodatkowe zawały mózgu i móżdżku (ryc. 1E i 1F). Biorąc pod uwagę ciężkość uszkodzenia neurologicznego, rodzina zdecydowała się nie podejmować agresywnej interwencji medycznej, a wsparcie dla życia zostało przerwane. Pacjent zmarł w szpitalu w dniu 22 i przeprowadzono sekcję zwłok.
Metody
Kultura i identyfikacja grzybów
Do hodowli grzybów, próbki płynu mózgowo-rdzeniowego i próbki tkanek otrzymane podczas autopsji zaszczepiono bezpośrednio na stałych pożywkach agarowych, w tym agarze dekstrozy Sabourauda; napar z serca i mózgu z 10% owczą krwią, chloramfenikolem i gentamycyną; i Mycosel (BBL, Becton Dickinson). Skosy inkubowano w 30 ° C. Identyfikację izolatów pleśni wykonano za pomocą makroskopowych i mikroskopowych metod morfologicznych (preparat drażniący z odczynnikiem laktofenolowo-bawełniano-niebieskim) o podwyższonej temperaturze do wzrostu.
Testowanie antygenów i wrażliwości
Testowanie antygenu aspergilusowego (galaktomannan) w surowicy przeprowadzono za pomocą testu immunoenzymatycznego w laboratoriach Associated Regional and University Pathologists (ARUP) w Salt Lake City. Testowanie antygenu aspergilusowego (galaktomannanu) w płynie mózgowo-rdzeniowym przeprowadzono za pomocą testu immunoenzymatycznego (Platelia, BioRad) w MiraVista Diagnostics, Indianapolis. Przeprowadzono badania wrażliwości in vitro przy użyciu metod mikrorozcieńczania bulionu dla form w laboratoriach ARUP.
Próbki do sekcji zwłok
Próbki tkanek utrwalone w formalinie, zatopione w parafinie uzyskano z rutynowych miejsc, a także z tętniaka w prawej górnej tętnicy móżdżku, rdzenia kręgowego i leptoboretyny kręgosłupa lędźwiowego. Srebro Gomori methenamine i barwienie Fontana-Masson wykonano oprócz rutynowego barwienia hematoksyliną i eozyną.
Wyniki
Kultura grzybowa i identyfikacja pleśni
Rysunek 2
[więcej w: flunarizinum wzf, włóknik, Warszawa włóknik ]

Tags: , ,

No Responses to “Przypadek indeksu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych w Stanach Zjednoczonych AD 3”

 1. Ada Says:

  no tak, mam wysokie ciśnienie

 2. Grzegorz Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: leczenie[...]

 3. Nessie Says:

  Nawet się nie spodziewaliśmy się że alergia a nietolerancja

 4. Ewa Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu usg piersi warszawa[...]

 5. Kalina Says:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

Powiązane tematy z artykułem: flunarizinum wzf servenon opinie włóknik