gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Przypadek indeksu zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych w Stanach Zjednoczonych AD 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 13th, 2018

Badania patologiczne. Panel A pokazuje charakterystykę morfologiczną Aspergillus fumigatus w izolacie z pierwszej próbki płynu mózgowo-rdzeniowego uzyskanej podczas drugiego przyjęcia do szpitala. Panele B i C pokazują sekcje prawej górnej tętnicy móżdżku. W panelu B (hematoksylina i eozyna) zapalenie martwicze jest widoczne w przydance (gwiazda), z reakcją komórek olbrzymich w ciele obcym w okolicy tętniaka (strzałka). L oznacza światło naczynia. W panelu C (srebrne zabarwienie metyloaminy Gomori) strzępki grzybów można zobaczyć w ścianie tętnicy (groty strzałek), a także w obszarze martwiczego zapalenia (strzałki). Panel D (srebrna plama Gomori methenamine) pokazuje gęstą miskę z grzybni grzybowej w odcinku leptbaringowych kręgosłupa lędźwiowego. Pleśni zaobserwowano po 6 dniach inkubacji w hodowli grzybów pierwszej próbki płynu mózgowo-rdzeniowego uzyskanej podczas drugiego przyjęcia do szpitala (Figura 2A). Ten izolat został zidentyfikowany jako A. fumigatus.1 Rozległe pobieranie próbek mikrobiologicznych podczas sekcji nie spowodowało wzrostu A. fumigatus. Pojedyncza kolonia gatunków cladosporium, o niejasnym znaczeniu klinicznym, została wyizolowana z próbki zwłok opony twardej leżącej nad płatami czołowymi.
Testowanie antygenów i wrażliwości
Testy na obecność antygenu aspergilusowego (galaktomannan) w surowicy były negatywne (wskaźnik 0,23, przy wskaźniku <0,5 uważanym za ujemny). Wyniki badania antygenu galaktomannanowego w płynie mózgowo-rdzeniowym przedstawiono w tabeli 1. Izolat wykazał następujące minimalne stężenia hamujące: amfoterycynę B, .g na mililitr; itrakonazol, 0,25 .g na mililitr; pozakonazol, 0,06 .g na mililitr lub mniej; i worykonazol, 0,5 .g na mililitr. Minimalne skuteczne stężenie wynosiło 0,06 .g na mililitr lub mniej dla anidulafunginy, kaspofunginy i mikafunginy.
Próbki do sekcji zwłok
Badanie ogólne kręgosłupa wykazało szare przebarwienie lewej części nadtwardówkowej lędźwi na poziomie L4 do L5. Nie zidentyfikowano żadnego ostatecznego ropnia nadtwardówkowego. Niewielka ilość płynu występowała w przestrzeni nadtwardówkowej L4 do L5; preparat dotykowy i barwienie płynu nadtwardówkowego przez Grama ujawniły przegrodę, rozgałęziające się elementy strzępkowe zgodne z A. fumigatus. Miejsca nakłucia opony twardej nie były wyraźnie widoczne przy pobieraniu próbek. Nacięcie opony twardej ujawniło brązowe przebarwienie na brzuchoczaszki obejmujące długość rdzenia kręgowego.
Badanie mikroskopowe rdzenia kręgowego na poziomie T12 ujawniło zawał ogniskowy z udziałem istoty białej. Stwierdzono także rozległe zajęcia więzadła rdzenia kręgowego przez elementy strzępkowe (ryc. 2D). Wyniki z barwieniem Fontana-Masson były ujemne.
Badanie ogólne mózgu wykazało rozlany obrzęk mózgu z wyraźnie spuchniętym gyri i rozproszonym, łagodnym zmętnieniem opon mózgowordzeniowych
[podobne: ile trzeba czekać na sanatorium z nfz, badanie trus, przyczyny białkomoczu ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badanie trus ile trzeba czekać na sanatorium z nfz przyczyny białkomoczu