gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Śmierć ma weekend ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nienawidziła także urządzeń mechanicznych i uważała, że pager może eksplodować w jej rękach. Ciągle mnie pytała, dlaczego szpital sprawił, że sprawy stały się tak skomplikowane dla ludzi, którzy nie widzieli, nie słyszeli ani nie ominęli z łatwością, a ja ciągle powtarzałam jej, że nie wiem. Na długo przed tą ostatnią hospitalizacją, miałem nawyk mówienia głośno – tak też to słyszała – do każdego nowego asystenta medycznego, pielęgniarki lub doktora, który widział moją matkę: Będziesz musiał głośno mówić; moja matka jest bardzo silna psychicznie, ale jej słuch nie jest dobry. Słucha cię przez aparaty słuchowe i czyta usta, ale musisz mówić głośno. Moja matka była nieśmiała, mówiąc, że sama jest wdzięczna, że to powiedziała, a ona i ja czasami bywamy zaskoczeni ludźmi, którzy upierali się w reżyserii – do mnie przemawiały pytania, tak jak powiedziałem: odpowiem za nią, ona nie może mówić sama za siebie, ale po prostu zachowajmy nasze głosy, abyśmy nie przeszkadzali biednej.
Potem zachorowała tak bardzo, że naprawdę nie potrafiła odpowiedzieć sama. I nie starałem się, aby system medyczny mówił do niej jaśniej – po prostu chciałem, żeby się o nią troszczyła i była objęta opieką. I moja stara wizja weekendów szpitalnych się odwróciła. Zamiast identyfikować się z mieszkańcami, którzy utknęli w weekend, bohatersko krzyżując się ze zbyt dużą liczbą pacjentów, chciałem, aby wszyscy, pełne siły drużyny, byli gotowi do działania. Moja mama była tak samo chora w sobotę jak w czwartek; fizykoterapia, leczenie ran czy leczenie bólu nie było jakimś frywolnym dodatkiem. Dlaczego powinniśmy ciągle słyszeć, że był weekend, że była tu tylko jedna osoba, która zrobiła cokolwiek dla całego szpitala lub że ktoś był po prostu pokryciem, nie chciał wprowadzać żadnych zmian w planie , udział będzie w przyszłym tygodniu. Wydawał się on nieczuły na część szpitala – spodziewał się, że bardzo chorzy pacjenci i bardzo zaniepokojeni członkowie rodziny zrozumieją, że wygoda lekarzy była najważniejsza. Potrzebują weekendu, więc musisz poczekać do poniedziałku. Nawet w dobrych szpitalach weekendy miały zdecydowanie prowizoryczny charakter, z ciągłym powstrzymywaniem się: Przekraczam zasłonę, mamy krótki personel, osoba, której potrzebujesz, będzie tu w poniedziałek .
Mój brat powiedział mi w pewną sobotę – kiedy powiedziano nam, że nie ma dostępnych fizjoterapeutów i że odżywianie i zespół żywieniowy będą w poniedziałek – że nigdy nie zdawał sobie sprawy, jak wiele rzeczy zwolniło w szpitalu w weekend . I nie chciałem tego usprawiedliwiać, ani udawać, że spowolnione czy nie, wszystko było w porządku, dobre lekarstwo było praktykowane, nasza matka była całkowicie bezpieczna. Zamiast tego, poczułem potężny prawy gniew, kiedy zobaczyłem wielkie retrospekcje ubiegłego lata pokazujące, że gdy stosunkowo weekendowe operacje ratunkowe u dzieci, takie jak hermocrhappy i appendectomies, były wykonywane w weekendy, zachorowalność i śmiertelność były wyższe.3 To jest prawdziwe, myślałem, że jest w literatura medyczna. Istnieje coś takiego jak efekt weekendowy , i pokazano, że oznacza wyższą śmiertelność u pacjentów z zawałami mięśnia sercowego lub udarami, którzy są dopuszczeni w weekend, a także u tych, którzy mają wewnątrzszpitalne zatrzymanie krążenia .4,5
Nie byłem zaskoczony tymi badaniami
[hasła pokrewne: meditrans ostrołęka, izis targowa, medicover kraków ruczaj ]

Tags: , ,

No Responses to “Śmierć ma weekend ad”

 1. Shadow Chaser Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: produkty bezglutenowe[...]

 2. Cosmo Says:

  Pisane na kolanie

 3. Zofia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Implantologia Poznań[...]

 4. Zesty Dragon Says:

  Te owsiki to takie cholerstwo

 5. Tomasz Says:

  [..] Cytowany fragment: odżywki na rzeźbę[...]

 6. Roadblock Says:

  W owocach kolcowoju też występują konkretne związki

Powiązane tematy z artykułem: izis targowa medicover kraków ruczaj meditrans ostrołęka