gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Śmierć ma weekend cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Gdybyś zapytał mnie, zanim moja mama zachoruje, czy uważałbym, że pacjenci mają lepszą opiekę w ciągu tygodnia, prawdopodobnie powiedziałbym tak, oczywiście, że tak: więcej osób z większą ilością umiejętności musi oznaczać lepszą opiekę lub dlaczego nawet w tym biznesie. Ale powiedziałbym to, jak sądzę, bez gniewu: taka jest droga świata. W nocy lub w weekend sytuacja jest cienka, ale wszyscy robimy, co w naszej mocy, prawda. Cóż, nie czuje się tak od strony pacjenta. Od tamtej pory wydaje się, że za każdym razem, gdy nadchodzi weekend, ponownie się uczysz, że szpital w rzeczywistości nie dotyczy pacjentów. Chodzi o lekarzy i pielęgniarki, fizjoterapeutów i dietetyków – ludzi, którzy pracowicie prowadzą normalne życie, gdy od strony pacjenta nic nie jest normalne.
Jest już za późno, by uświadomić to sobie, ale biologia, życie i choroba nie mają nic wspólnego z konwencjami kalendarza. Kiedy jesteś chory i przestraszony, niedziela jest taka sama jak we wtorek. Wiem, że powinienem był zdawać sobie z tego sprawę w ciągu lat, w których brałem udział w przyjęciach pediatrycznych w noce i weekendy, i decydując, czy na oddziale ratunkowym trzeba będzie widzieć dzieci, ale zdecydowaną większość tych rozmów można było odbierać przez telefon, sortując dawkę ibuprofenu. lub zachęcanie większej ilości płynów dla dziecka z zapaleniem żołądka i jelit. To było tylko codzienne życie w szpitalu, obserwowanie mojej matki, chorego i cierpiącego, że nawiązałem połączenie. Była chora na tyle, że mogła być hospitalizowana, więc z definicji każdy dzień był dniem choroby, dniem bólu, przerażającym dniem, i było coś irytującego i oburzającego w oczekiwaniu na przyjęcie głupich sztucznych podziałów czasowych ludzi, którzy żyli tam w świat słońca nie-chorych.
Tak więc w weekendy, kiedy moja mama była w szpitalu, poczułem się zły, zdenerwowany i oburzony i wiedziałem, oczywiście, że byłem w większości zły, zdenerwowany i oburzony, ponieważ moja matka była tak chora i nie mogłem pomóc jej – a prawda była taka, że szpitale i ośrodki rehabilitacyjne również jej nie pomagały. Próbowali, zwłaszcza w dni powszednie, ale nie mogli. A jeśli byliby w stanie jej pomóc, prawdopodobnie nie rozgniewałbym się jeszcze, w weekendy, ani nic innego.
Ale w tych strasznych tygodniach i miesiącach przywracałem szpitalne rytmy i opracowałem własną wersję weekendowego efektu. Zacznę odczuwać napięcie w każdy czwartek po południu, w każdy piątek rano, powstrzymując panikę, wykazując nieco gorączkową potrzebę przeprowadzenia konsultacji, ponownej oceny problemów, zleceń napisanych. Poradziłbym konsultantom, spróbowałam poinformować mieszkańców, kiedy mogą przyjść i kiedy planują się wylogować, naciśnij pielęgniarki, aby przejść na stronę. Stałem się jednym z tych ludzi, których nienawidziłbym spotkać w piątek po południu, gdybym starał się załatwić plany opieki i sprawy, poczuć, że wszystko jest w porządku, zorganizowano podpisy, skontrolowano listy kontrolne.
Ale po drugiej stronie nikt nie był w stanie sprawdzić skrzynek, których najbardziej potrzebowałem i nic długo nie pozostało w dobrym stanie. W tym spokojnym krajobrazie poczułem strach, ponieważ czwartek zmienił się w piątek i zgromadziły ciemne chmury; Czułem, jak personel się wylogowuje, szpital zwalnia, a weekend zamyka się.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z New York University w Nowym Jorku.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Klass SS. Bardzo niewdzięczna staruszka. New York Times. 8 listopada 2013 r. (Http://newoldage.blogs.nytimes.com/2013/11/08/a-very-ungrateful-old-lady/._r=0).

2. Klass SS. Czekam, aż ciemność się podniesie. Chicago: Hektoen International Journal of Medical Humanities, Winter 2013 (http://www.hektoeninternational.org/index.php.option=com_content&view=article&id=127).

3. Goldstein SD, Papandria DJ, Aboagye J, i in. Efekt weekendowy w chirurgii dziecięcej – zwiększona śmiertelność dzieci poddanych pilnej operacji w weekend. J Pediatr Surg 2014; 49: 1087-1091
Crossref Web of Science Medline
4. Bell CM, Redelmeier DA. Śmiertelność wśród pacjentów przyjmowanych do szpitali w weekendy w porównaniu z dniami powszednimi. N Engl J Med 2001; 345: 663-668
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
5. Peberdy MA, Ornato JP, Larkin GL, i in. Przeżycie od wewnątrzszpitalnego zatrzymania krążenia podczas nocy i weekendu. JAMA 2008; 299: 785-792
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr. Perri Klass dotyczącym doświadczania weekendów w szpitalu z punktu widzenia pacjenta. (10:19) Pobierz
[więcej w: zespół stevensa i johnsona, yersinia leczenie, servenon opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Śmierć ma weekend cd”

 1. Dominika Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: turnabol[...]

 2. Suicide Jockey Says:

  A co z innymi produktami?

 3. Suicide Jockey Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do sposoby na zagęszczenie włosów[...]

 4. Joanna Says:

  nadciśnienie i cholestrol mozna opanować za pomocą taxivitalu

Powiązane tematy z artykułem: servenon opinie yersinia leczenie zespół stevensa i johnsona