gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Śmierć ma weekend

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chciałem, żeby moja matka napisała ten esej. Moja matka przez całe życie pisała – powieści, wspomnienia, eseje, a nawet wpisy na blogach – aw ostatnich latach napisała kilka artykułów o starzeniu się i chorobie, o zniewagach stawania się mniej niezależnymi.1,2 Więc kiedy zachorowała Postanowiłem, że gdy będzie lepiej, zachęcam ją, aby napisała fragment o byciu w szpitalu – o bólu, lęku, pociesze i wyleczeniu, ale także o nieoczekiwanych objawieniach rutyny i zwyczajów szpitalnych, widzianych z perspektywy pacjenta. Przygotowałem nawet dla niej listę tematów, a pierwszym był weekend w szpitalu. Niezbyt naładowany, pomyślałem, niezbyt osobisty – dobry sposób poruszyć temat bycia pacjentem i napisać o praktycznym problemie dotykając strachu i bólu pod nim. Napisze ją, gdy będzie lepiej, gdy będzie w domu, kiedy zostanie wyleczona. Ale nie było pocieszenia i lekarstwa, więc jestem tutaj. Z punktu widzenia lekarza, w weekendy w szpitalu chodzi o zasięg. Pamiętam, że podczas pobytu w rezydencji czułam, że uczestnictwo przynosi pączki na weekendowe rundy, ponieważ świat był nam winien coś za bycie tam, trzymając fort. Przyszedłem, aby przyjąć za pewnik, że życie szpitalne zwalnia w weekend. Pamiętam też moment, w którym w pierwszych latach życia wykonywałam podstawową opiekę, gdy nagle wydawało mi się niezbędne, aby uzyskać MRI i konsultację neurologiczną oraz ocenę psychologiczną dla dziecka, gdy zegar odmierzał się do weekendu Dnia Pamięci (Memorial Day). Wezwałem przysługi, błagałem i pożyczałem, chwaliłem się, że udało mi się to, tak jakbym osobiście ocenił, wyleczył i wyleczył problem, przeciw niemożliwym przeciwnościom. Sądzę, że założyłem, że pacjenci i rodziny muszą zrozumieć przeszkody: weekendy są trudniejsze i wolniejsze, rzeczy niekoniecznie muszą zostać wykonane.
Ale kiedy jesteś chory i przestraszony lub gdy twój rodzic lub dziecko jest chory i przestraszony, może to być szokujące, kiedy słyszę, o tym, że weekendy są wolniejsze, a sprawy nie kończą się. Kalendarz chorych jest wytyczony w trudne dni i bezsenne noce lub w bolesne godziny, ale nie zwraca uwagi na dni tygodnia, nie rozróżnia czasu i nadgodzin. Mimo to wydaje się, że w weekendy mówi się, że w weekendy nie ma fizykoterapii, ponieważ nie ma tu nikogo, kto mógłby to zrobić, lub w piątek, że służba psychiatryczna – albo służba od bólu, albo operacyjna subspecjalność – będzie w poniedziałek.
Moje osobiste doświadczenia z widzeniem medycyny od strony pacjenta są dość ograniczone, ale w ostatnich latach pomagałem matce poruszać się po jej drodze z wieloma lekarzami okulistami, jej internistami, jej dermatologiem, chirurgiem, jej onkologiem – a ja wiele się nauczyłem. Na przykład dowiedziałem się o zniechęcającym systemie ambulatoryjnego pobierania krwi w szpitalu, gdzie musiała podać swoje nazwisko i czekać, aż zostanie wezwana do zarejestrowania się przy jednym biurku, a następnie czekać, aż zostanie wezwana do odprawy przy drugim biurku, gdzie Dał jej jedną z tych pagerów restauracji, które buczą i zapalają się, kiedy nadejdzie twoja kolej. Ponieważ moja matka była coraz bardziej głucha i prawnie niewidoma, nie zawsze słyszała, kiedy jej imię było nazywane, i martwiła się brakiem jej wskazówki
[podobne: dretwienie lewej reki, meningokoki wikipedia, medicover katowice chorzowska ]

Tags: , ,

No Responses to “Śmierć ma weekend”

 1. Piotr Says:

  [..] Cytowany fragment: miód[...]

 2. Teodor Says:

  Trzeba się nieźle natrudzić aby takowe znaleźć w aptekach

 3. Natalia Says:

  [..] Cytowany fragment: leczenie kanałowe ceny[...]

 4. Blanka Says:

  Dieta jest ważna,

 5. Marika Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: catering dietetyczny Wrocław[...]

 6. Bruno Says:

  Sporo sie dowiedzialam

Powiązane tematy z artykułem: dretwienie lewej reki medicover katowice chorzowska meningokoki wikipedia