gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Traktowanie milionów na HIV – Kluby Adherence Khayelitsha ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2018

Leczenie jest inicjowane wcześniej w trakcie infekcji. Początkowo pacjenci zaczęli otrzymywać antyretrowirusy, gdy liczba limfocytów T CD4 spadła do 200 na mililitr sześcienny; teraz zaczynają się od 350 na mililitr sześcienny, a próg jest przenoszony do 500. W przypadku osób otrzymujących leczenie roczne badania obejmują pomiar miana wirusa – celem jest tłumienie do poziomu niewykrywalnego. Inicjatywy zapobiegawcze kładą nacisk na stosowanie prezerwatyw, a także na skuteczne przeciwwirusowe tłumienie w celu zapobiegania przenoszeniu. Sukces w walce z wirusem HIV wymaga niedrogich strategii, które pozwalają milionom pacjentów osiągnąć i utrzymać supresję wirusa przez cały rok. Kluby adherencji zostały po raz pierwszy opracowane jako programy demonstracyjne przez Médecins sans Fronti.res (MSF) jako sposób na zmniejszenie zatłoczenia kliniki, uproszczenie logistyki i pomoc w motywacji (patrz artykuł Perspective Ellmana, strony 303-305). Kluby zachęcają do akceptacji i otwartości na temat HIV w społeczności, co pomaga zarówno w badaniach przesiewowych, jak i leczeniu. Pacjenci doceniają to podejście oparte na społeczności, ponieważ oznacza to mniejszą potrzebę transportu i dłuższego oczekiwania w klinice na uzupełnianie leków. Dostawcy w klinikach HIV mogą skupić się na pacjentach z powikłaniami medycznymi, nieudanymi reżimami lub połączeniem z gruźlicą. Niektóre kluby adherencji zostały opracowane specjalnie dla młodych ludzi lub tylko dla mężczyzn, ponieważ te grupy są najtrudniejsze do zaangażowania się i utrzymania w programach leczenia. Lepsze przestrzeganie zaleceń lekowych prowadzi do mniejszej oporności na leki i dłuższego czasu trwania skuteczności początkowego schematu leczenia, który obecnie składa się zwykle z tenofowiru, emtrycytabiny i efawirenzu podawanego jako lek generyczny pojedynczej pigułki, kosztem około 8 USD miesięcznie.
Dystrybucja Paczkowanego SZTUKI przez Facilitatora Klubu Fanelwa Gwashu. Lynne Wilkinson / MSF
Lynne Wilkinson, koordynator terenowy MSF w Khayelitsha, wyjaśnia, że wcześniej świadczone przez MSF usługi w zakresie HIV w 11 klinikach zostały przekazane lokalnym wydziałom opieki zdrowotnej, wraz z odpowiedzialnością za bieżące finansowanie. Wsparcie dla programów leczenia HIV z planu awaryjnego AIDS (PEPFAR) prezydenta USA jest stopniowo wycofywane z RPA, ponieważ jest postrzegane jako kraj o średnim dochodzie, 3, chociaż ma ogromne wewnętrzne różnice w dochodach i ogromnie ekonomicznie. upośledzona populacja. Khayelitsha stała się miejscem pierwszego powszechnego, skutecznego leczenia HIV w Afryce w czasie, gdy przywódcy RPA odmówili uznania potrzeby terapii antyretrowirusowej i zachęcili chorych Południowoafrykańczyków do leczenia AIDS czosnkiem, cytryną i burakiem. W tym roku w prowincji Western Cape, 27 800 pacjentów otrzymuje leczenie HIV poprzez kluby adherencji, a podejście jest przyjmowane w innych częściach Afryki Południowej. Program oferuje model leczenia w krajach o znacznie mniejszych zasobach.1,4 Podobne modele opieki społecznej zostały przyjęte w Mozambiku i są pilotowane przez MSF w Malawi i Zimbabwe, krajach o jeszcze szerszym zasięgu leczenia dla ich populacji zakażonych HIV ale z podobnymi wyzwaniami, jeśli chodzi o utrzymanie pacjentów w leczeniu przez całe życie
[więcej w: przychodnia reymonta, endodonta warszawa, doxycyclinum 20 ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: doxycyclinum 20 endodonta warszawa przychodnia reymonta