gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Unraveling Obamacare – Can Kongres i Sąd Najwyższy rozwiązują reformę systemu opieki zdrowotnej cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2018

W praktyce przyszłe uchylenie przepisów prawdopodobnie nie zlikwidowałoby całej ACA, lecz raczej usunęło konkretne przepisy i ponownie opracowało inne polityki, aby dostosować się do bardziej konserwatywnej wizji. Prezydent republikański mógłby, za pomocą zniesienia i innych środków, podważyć Obamacare w istotny sposób, ale nie mógł go zlikwidować. Decyzja Sądu Najwyższego o rozpatrzeniu sprawy (King v. Burwell) kwestionującej legalność przyznawania dopłat do premii na giełdach federalnych ma kluczowe znaczenie dla GOP właśnie dlatego, że szanse na uchylenie przepisów przez Obamacare są tak odległe. Trybunał może poważnie zaszkodzić ACA w sposób, w jaki republikańscy kongresmeni nie mogą tego zrobić. Decyzja o zakazie subsydiów, aby pomóc nieubezpieczonym w zakupie ubezpieczenia w 34 stanach, które prowadzą federalną wymianę, destabilizowałaby rynek ubezpieczeń zdrowotnych i rozwikłała mandaty indywidualne i pracodawców w tych stanach, pogarszając i tak już duże dysproporcje w ubezpieczeniach między państwami. Spowodowałoby to zarówno znaczny wzrost liczby nieubezpieczonych mieszkańców, jak i spore straty dla branży ubezpieczeniowej i opieki medycznej, ponieważ miliony Amerykanów straciło ubezpieczenie zdrowotne4. Takie orzeczenie może z kolei wywierać olbrzymią presję na dotknięte nią państwa i Kongres w celu przyjęcia środki, aby odeprzeć te wyniki. Jednak chwiejne fundamenty polityczne ACA utrudniłyby reakcję polityków, a przeciwnicy Obamacare byliby ośmielani, by stawić opór jakimkolwiek ustaleniom5. Wyrok przeciwko federalnym subsydiom może mieć efekt spillover, osłabiając szanse na ekspansję Medicaid w niektórych państwach.
Wybory w 2014 r. Zmieniły otoczenie polityczne ACA w sposób, który może spowodować zmiany w prawie, ale jego rdzeń pozostanie w mocy. Teraz znowu pojawia się pytanie, czy Obamacare wyjdzie z Sądu Najwyższego. Jeśli Trybunał dramatycznie zawęzi zakres ACA, rachunek polityczny znacząco się zmieni w 2015 r. I później. Niedawny rozpęd ustawy zostanie odwrócony, walka o Obamacare zintensyfikuje się, a przyszłość reformy systemu opieki zdrowotnej będzie bardzo niepewna.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 10 grudnia 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Uniwersytetu Północnej Karoliny, Chapel Hill.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Cohn J. W ten sposób nowy senat GOP będzie próbował zlikwidować Obamacare. Nowa Republika. 4 listopada 2014 r. (Http://www.newrepublic.com/article/120125/republican-plans-obamacare-device-tax-mandates-risk-corridors).

2. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej. Ile osób może mieć zasięg rynku po otwartym okresie rejestracji w 2015 roku. Spis treści ASPE. 10 listopada 2014 r. (Http://aspe.hhs.gov/health/reports/2014/Targets/ib_Targets.pdf).

3. Centrum usług Medicare i Medicaid. Medicaid & CHIP: miesięczne wnioski z sierpnia 2014 r., Kryteria kwalifikowalności i raport rejestracyjny. 17 października 2014 r. (Http://medicaid.gov/medicaid-chip-program-information/program-information/downloads/august-2014-enrollment-report.pdf).

4 Levitt L, Claxton J. Potencjalne skutki uboczne Halbiga. Menlo Park, Kalifornia: Kaiser Family Foundation. 31 lipca 2014 r. (Http://kff.org/health-reform/perspective/the-potential-side-effects-of-halbig).

5. Jost T. Realizacja reformy zdrowia: Sąd Najwyższy dokona przeglądu ulg podatkowych na giełdach federalnych. Blog poświęcony zdrowiu. 7 listopada 2014 r. (Http://healthaffairs.org/blog/2014/11/07/implementing-health-reform-supreme-court-will-review-tax-credits-in-federal-exchanges).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (6)
Zamknij Cytowanie artykułów
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z prof. Jonathanem Oberlanderem na temat znaczenia wyników wyborów średnioterminowych dla przyszłości ustawy o przystępnej cenie. (8:23) Pobierz
[przypisy: szpital sucha beskidzka rejestracja, zespoły genetyczne u dzieci, wstyd przed ginekologiem ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: szpital sucha beskidzka rejestracja wstyd przed ginekologiem zespoły genetyczne u dzieci