gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Unraveling Obamacare – Can Kongres i Sąd Najwyższy rozwiązują reformę systemu opieki zdrowotnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Średnie wybory zwykle przynoszą złe wyniki dla partii prezydenta w Kongresie, a rok 2014 nie był wyjątkiem. Demokraci doznali znacznych porażek zarówno w wyborach federalnych, jak i państwowych, podczas gdy Republikanie zdobyli większość w Senacie USA i zwiększyli swoją większość w Izbie Reprezentantów. Co oznaczają wyniki wyborów w ustawie o przystępnej cenie (ACA). Zwycięstwa republikańskie w wyścigach gubernatorskich ograniczają krótkoterminowe perspektywy ekspansji Medicaid w państwach takich jak Maine. Tymczasem republikańscy kongresmeni będą odnawiać wysiłki mające na celu uchylenie Obamacare, ale brakuje im odpornego na obstrukcje supermajorości 60, co jest zazwyczaj konieczne, aby uchwalić główne ustawodawstwo Senatu. Mogliby powoływać się na uzgodnienie budżetu, proces, który wymaga tylko zwykłej większości do uchwalenia ustawodawstwa, ale ponieważ zakres pojednania jest ograniczony, nie można go wykorzystać do wykupienia całej ACA. Nawet jeśli rachunek uzgadniający, przewyższający większość ACA, wyrwie go z Kongresu, weta prezydenta Obamy czeka.
Alternatywnie Republikanie mogliby stosować ukierunkowane podejście. Senator Mitch McConnell (R-KY), przywódca większości przyjeżdżającej, zamierza skoncentrować się na obaleniu konkretnych postanowień ACA, w tym na mandacie, że osoby fizyczne uzyskują ubezpieczenie zdrowotne lub zapłacić karę, mandat, że więksi pracodawcy oferują ubezpieczenie zdrowotne pracownikom lub płacą karę oraz podatek od urządzeń medycznych. Niezależnym komitetem doradczym ds. Płatności, utworzonym w celu pomocy w ograniczaniu wydatków na Medicare, jest kolejny potencjalny cel.1
Przepisy te są wrażliwe, ponieważ są niepopularne wśród społeczeństwa, silnie przeciwne grupom interesów lub brakuje im silnego wsparcia Kongresu, w tym wielu Demokratów. Republikanie mogą chcieć skłonić senatorów demokratów do głosowania za kontrowersyjną polityką. A może niektórzy demokraci dołączą do nich, by odstąpić od niektórych zasad, zmuszając prezydenta Obamę do podjęcia decyzji o wetowaniu (przejęcie veta wymaga dwóch trzecich głosów w obu domach kongresowych). Chociaż prezydent może zaakceptować ograniczone zmiany, takie jak anulowanie podatku od urządzeń medycznych, nie zezwoli na istotne zmiany, które zagrażają rentowności ACA, w tym unieważnienie indywidualnego mandatu1. Przy takiej polityce, która nie może być uchylona, Republikanie muszą rozważyć, czy jest ona w ich jest zainteresowana usunięciem przepisów peryferyjnych, które w rzeczywistości nie podważą prawa, a których usunięcie mogłoby w dłuższej perspektywie potencjalnie zwiększyć popularność i skuteczność Obamacare.
Tak długo, jak imiennik Obamacare a jest w Oval Office, Kongresowe uchylenie ACA pozostaje fantazją. Czy republikanie mogą obalić Obamacare po zakończeniu prezydentury Baracka Obamy w 2017 roku.
W końcu ACA była politycznie bezbronna od samego początku. Nigdy nie cieszył się silnym poparciem społecznym, choć ma kilka popularnych komponentów. Brakowało mu dwupartyjnej koalicji politycznej i Kongresu bez głosów republikanów, którzy natychmiast stawiali wyzwania prawne i legislacyjne. Składający się z zestawu odmiennych polityk, regulacji i dotacji, ACA nie ma również spójnej tożsamości programowej, co komplikuje powstanie grupy beneficjentów do jej obrony (lub którzy są świadomi tego, że są beneficjentami)
[patrz też: dretwienie lewej reki, mercilon ulotka, meningokoki wikipedia ]

Tags: , ,

No Responses to “Unraveling Obamacare – Can Kongres i Sąd Najwyższy rozwiązują reformę systemu opieki zdrowotnej”

 1. Emilia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: gorące kamienie[...]

 2. Yellow Menace Says:

  Gorzej….bezmyślność i dramatyczna buta niewiedzy

 3. Apolonia Says:

  Article marked with the noticed of: chirurg stomatolog warszawa[...]

 4. Gas Man Says:

  Nie wiem jak można żyć bez mleka, sera, jogurtów

 5. Marlena Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dermatologia estetyczna warszawa[...]

 6. Take Away Says:

  Zapalenie oskrzeli mam co najmniej 2 razy w roku

Powiązane tematy z artykułem: dretwienie lewej reki meningokoki wikipedia mercilon ulotka