gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Wariant GADL1 i odpowiedź na terapię litu w zaburzeniu dwubiegunowym typu I AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2018

Jednak badanie ankietowe dotyczące asocjacji genomewidu z udziałem populacji europejskich, które korzystały z internetowego repozytorium danych genetycznych, wykazało ograniczone informacje na temat odpowiedzi na lit w zaburzeniu dwubiegunowym.15 Nie stwierdzono polimorfizmów pojedynczych nukleotydów (SNP), które były związane z odpowiedzią na lit. wrażliwość do zastosowania klinicznego. Poniżej przedstawiamy identyfikację genetycznych determinant odpowiedzi na leczenie podtrzymujące litem u pacjentów z zaburzeniem dwubiegunowym typu I. Metody
Badaj pacjentów
Badanie to zostało przeprowadzone przez Tajwańskie Konsorcjum Bipolarne, które zostało utworzone w 2003 r. Z udziałem członków Instytutu Nauk Biomedycznych, Academia Sinica i 25 oddziałów psychiatrycznych szpitali ogólnych i zakładów psychiatrycznych na Tajwanie16. Konsorcjum początkowo podjęło próbę zrozumienia podatności genetycznej do zaburzenia afektywnego dwubiegunowego I i rozszerzyłem jego zakres do badań farmakogenetycznych stabilizatorów nastroju. Pierwsza część badań została opisana wcześniej16. W skrócie, niespokrewnieni pacjenci w wieku 20 do 65 lat, którzy cierpieli na zaburzenie dwubiegunowe typu I, zostali zwerbowani z wydziałów psychiatrycznych i instytucji Konsorcjum Bipolarnego Tajwanu. U wszystkich pacjentów zdiagnozowano zaburzenie dwubiegunowe typu I z nawracającymi epizodami manii z epizodami depresyjnymi lub bez nich, zgodnie z kryteriami czwartego wydania Diagnostycznego i Statystycznego Podręcznika Zaburzeń Psychicznych (DSM-IV) .17 Wykluczono pacjentów z innymi zaburzeniami psychotycznymi. i zaburzenia afektywne.
Pielęgniarki psychiatryczne i psychiatrzy ocenili pacjentów z badania za pomocą zatwierdzonej międzykulturowo chińskiej wersji wykazu do oceny klinicznej w neuropsychiatrii (SCAN), 18 uzupełnionego dostępnymi dokumentami medycznymi i raportami od członków rodziny i leczącymi psychiatrów. W badaniu wzięli udział wyłącznie pacjenci pochodzenia chińskiego Han, których pochodzenie ustalono na podstawie ustnego sprawozdania pacjentów skierowanego do członków zespołu badawczego. Od marca 2003 r. Do maja 2012 r. Zrekrutowaliśmy 1761 pacjentów z zaburzeniem dwubiegunowym typu I.
Projekt badania i nadzór
Przeprowadziliśmy badanie asocjacji genomewidu odkrycia i dwa testy replikacji. Korzystając z metod tablicowych, genotypowaliśmy 1647 pacjentów z zaburzeniem dwubiegunowym typu I, którzy byli kolejno rekrutowani z przychodni i jednostek szpitalnych z 25 oddziałów psychiatrycznych i instytucji z Konsorcjum Bipolarnego Tajwanu. W przypadku badania dotyczącego związku genomewidu zidentyfikowaliśmy 294 (17,9%) tych pacjentów (kohorty odkrywczej), którzy otrzymali leczenie litu z dobrą przyczepnością przez co najmniej 2 lata. Pozostali pacjenci z tej serii albo nie otrzymali takiego leczenia, albo nie mieli dobrej przyczepności przez co najmniej 2 lata
[patrz też: zalecenia po usunięciu zęba, poradnia medycyny nuklearnej, apteka internetowa białystok ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa białystok poradnia medycyny nuklearnej zalecenia po usunięciu zęba