gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Wariant GADL1 i odpowiedź na terapię litu w zaburzeniu dwubiegunowym typu I AD 3

Posted in Uncategorized  by admin
September 10th, 2018

Zidentyfikowaliśmy regiony genetyczne związane z odpowiedzią na leczenie litu, a następnie przeprowadzono test replikacji przy użyciu SNP znakujących te loci w niezależnej grupie 100 pacjentów z zaburzeniem dwubiegunowym typu I (pierwsza kohorta replikacyjna). Tych 100 pacjentów wybrano spośród 114 pacjentów z zaburzeniem dwubiegunowym I (odmiennym od kohorty odkrywkowej), którzy zostali skierowani do nas przez psychiatrów personelu, którzy leczyli je przez ponad 10 lat litem i obserwowali dobrą przynależność do terapii. Pozostałych 14 pacjentów wykluczono, ponieważ nie spełniali kryteriów włączenia. W drugim teście replikacji genotypowaliśmy niezależną serię 24 pacjentów, którzy otrzymywali monoterapię litu przez co najmniej 2 lata do maja 2012 r. (Druga kohorta replikacyjna). Kryteria włączenia dla tych pacjentów zostały oparte na wykresie życia, który został skonstruowany dla wszystkich 1761 pacjentów z zaburzeniem dwubiegunowym typu I. Każdy z tych 24 pacjentów miał historię dobrego przylegania do stabilizatorów nastroju innych niż lit, zanim rozpoczęli monoterapię litem, ale mieli niezadowalającą odpowiedź na takie stabilizatory nastroju.
Badanie zostało zatwierdzone przez instytucjonalną komisję odwoławczą w każdym uczestniczącym szpitalu oraz w Academia Sinica na Tajwanie. Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Definicja i ocena fenotypu
Aby ocenić odpowiedź na długotrwałe leczenie litem w zaburzeniu dwubiegunowym typu I, przygotowaliśmy wykres życia z graficznym przedstawieniem cyklu życiowego dla każdego z 1761 pacjentów rekrutowanych przed czerwcem 2012 roku. Ta wykres życia obejmował wszystkie maniakalne, hipomaniakalne i epizody depresyjne z datą wystąpienia (rok i miesiąc), czas trwania i nasilenie (w tym stopień niepełnosprawności funkcjonalnej, hospitalizacji i obecności cech psychotycznych); wszystkie zalecane dawki i czas trwania leczenia lekami psychotropowymi i stabilizatorami nastroju zostały przepisane; przestrzeganie zaleceń lekowych, zgodnie z kartami medycznymi dla wszystkich wizyt w ambulatoriach; wszystkie zarejestrowane poziomy stabilizatorów nastroju we krwi; i wszelkie niepożądane reakcje na lek. Przekazywaliśmy te informacje graficznie na podstawie zintegrowanych informacji zebranych z bezpośredniego wywiadu z pacjentami i członkami ich rodzin, wywiadów z psychiatrami prowadzącymi badania oraz szczegółowego przeglądu wykresu medycznego. Na podstawie tego wykresu życia ustaliliśmy, czy każdy pacjent miał historię dobrego przylegania leku.
Oceniliśmy fenotyp odpowiedzi litu na podstawie wykresu życia, stosując Retrospektywne Kryteria Długoterminowej Reakcji Leczenia u Badaczy z Chorobą afektywną dwubiegunową opracowaną przez Martina Aldę i współpracowników (skala Alda) (patrz rozdział Metody w dodatkowym dodatku , dostępne z pełnym tekstem tego artykułu na) .12 Skala Alda ma dwa kryteria
[więcej w: doxycyclinum 20, rtg pantomograficzne cena, ile trzeba czekać na sanatorium z nfz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: doxycyclinum 20 ile trzeba czekać na sanatorium z nfz rtg pantomograficzne cena