gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Wirus Ebola w Zachodniej Afryce – objawy kliniczne i zarządzanie cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Biorąc pod uwagę ogromne straty płynu obserwowane w przypadku EVD, doustne leki przeciwwymiotne i przeciwbiegunkowe wydają się być ważnymi wczesnymi interwencjami, które mogą ograniczyć zagrażające życiu odwodnienie i wstrząs. Z naszego doświadczenia wynika, że te schematy były skuteczne w kontrolowaniu objawów, ułatwiały podawanie doustne, zmniejszały straty w płynie żołądkowo-jelitowym i pomagały zmniejszać zanieczyszczenie środowiska płynami ustrojowymi. Pracownicy służby zdrowia z ograniczonym czasem w PPE byli wtedy w stanie skierować swoje wysiłki na zachęcanie i ułatwianie przyjmowania doustnego. Odnosiliśmy wrażenie, że kohorta pacjentów, którzy byli hipowolemiczni i nie byli w szoku, ale nie byli w stanie zapewnić sobie samopomocy, skorzystaliby najbardziej z krótkoterminowej dożylnej terapii płynami i wymiany elektrolitów. Ustanowienie dostępu dożylnego, dostarczenie odpowiedniej ilości płynu i zapewnienie bezpiecznego zarządzania igłami i urządzeniami wymagało intensywnej opieki indywidualnej na poziomie pacjenta. Rutynowe stosowanie płynów dożylnych w naszym zakładzie było zabronione w związku z masowymi obciążeniami, ograniczoną liczbą pracowników służby zdrowia i ograniczonym czasem przebywania w PPE.
Głównym celem jednostek leczenia Ebola było od dawna izolowanie zarażonych osób we wczesnym stadium choroby – często wkrótce po wystąpieniu gorączki – w celu przerwania łańcucha przenoszenia chorób w społeczności. Należy jednak dołożyć wszelkich starań, aby zoptymalizować poziom opieki medycznej świadczonej w tych placówkach. Opór zakażonych ludzi na dobrowolnym przyjęciu będzie trwał, chyba że placówki leczenia są postrzegane jako miejsce leczenia i powrotu do zdrowia, a nie jako miejsce odosobnienia od osób bliskich i społeczności. Nasze obserwacje wspierają agresywne stosowanie leków przeciwwymiotnych, leków przeciwbiegunkowych i roztworu nawadniającego w celu zmniejszenia ogromnych strat żołądkowo-jelitowych i skutków wstrząsu hipowolemicznego. Selektywne stosowanie dożylnej terapii płynami w populacji, która jest najbardziej prawdopodobna, jest racjonalnym podejściem w obecnych okolicznościach. O ile to możliwe, szersze stosowanie dożylnej terapii płynami i zastępowanie elektrolitów, prowadzone przy użyciu testów laboratoryjnych, może znacznie poprawić wyniki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 5 listopada 2014 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z misji Liberia, Médecins sans Fronti.res, Bruksela (DSC, CK, JKE, RS, RG, AS); Departament Medycyny Krytycznej, Centrum Kliniczne, Narodowe Instytuty Zdrowia, Bethesda, MD (DSC); oraz Departament Chorób Zakaźnych i Medycyny Tropikalnej, JW Goethe-University Hospital, Frankfurt, Niemcy (CK).

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. Feldmann H, Geisbert TW. Gorączka krwotoczna Ebola. Lancet 2011; 377: 849-862
Crossref Web of Science Medline
2. Tattevin P, Durante-Mangoni E, Massaquoi M. Czy ten pacjent ma chorobę wirusa Ebola. Intensive Care Med 2014; 40: 1738-1741
Crossref Web of Science Medline
3. Kortepeter MG, Bausch DG, Bray M. Podstawowe kliniczne i laboratoryjne cechy krwotocznej gorączki krwotocznej J Infect Dis 2011; 204: Suppl 3: S810-S816
Crossref Web of Science Medline
4. Fauci AS. Ebola – podkreślając globalne nierówności w zasobach opieki zdrowotnej. N Engl J Med 2014; 371: 1084-1086
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Cytowanie artykułów (172)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: mercilon ulotka, unikatonia lubin, mercilon ulotka Śródmieście ]

Tags: , ,

No Responses to “Wirus Ebola w Zachodniej Afryce – objawy kliniczne i zarządzanie cd”

  1. Hyper Says:

    może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

  2. Dark Horse Says:

    Article marked with the noticed of: stomatologia holistyczna[...]

  3. Rozalia Says:

    mononukleoza

Powiązane tematy z artykułem: medicover kraków ruczaj mercilon ulotka unikatonia lubin