gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Wschodnie zapalenie mózgu u koni w Ameryce Łacińskiej AD 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wkrótce Ministerstwo Rolnictwa wydało krajowy alarm zdrowotny. Od 10 maja do 8 sierpnia w prowincjach Darién (122 przypadki), Panamie (36) i Colón (3) zidentyfikowano łącznie 161 koni z ostrą chorobą przebiegającą z gorączką lub neurologią zgodną z EEE lub VEE (rys. 2) . Pierwsze przypadki zostały potwierdzone 31 maja jako zakażenia wirusem EEE. Obowiązkowe zgłaszanie choroby neurologicznej koni (charakteryzującej się pokrzywdzeniem, letarstwem, brakiem koordynacji, nadmiernym przeżuwaniem i zwisaniem głowy) zostało wszczęte. Ministerstwo rolnictwa powiadomiło również właścicieli koni o wybuchu epidemii, a weterynarze z ministerstwa zaszczepili wszystkie zwierzęta z trzech prowincji szczepem TCE 83 VEE, po czym w czerwcu i lipcu podano inaktywowaną szczepionkę VEE-WEE-EEE. Próbki krwi pobrano z gorączki z gorączką z objawami neurologicznymi lub bez nich, a tkankę mózgową zebrano z martwych koni. Spośród 155 zbadanych koni (wszystkie przypadki objawowe), 50 potwierdzało EEE, 8 miało VEE, a wyniki dla 11 były mieszane. Liczba przypadków śmiertelnych w przypadku potwierdzonych przypadków wyniosła 76% w Darién i 83% w Panamie, bez przypadków śmiertelnych w Colón. Częstość występowania potwierdzonych przypadków wynosiła od 0,3 do 3,1 przypadków na 1000 koni w przypadku wirusa EEE, od 0,1 do 0,3 na 1000 w przypadku wirusa VEE i od 0,2 do 0,3 na 1000 w przypadku podwójnego zakażenia. Najczęstszymi objawami były pokłony, letarg, brak koordynacji, nadmierne żucie i zwisanie głowy. Kolejne 19 przypadków neurologicznej choroby koni wystąpiło poza głównym obszarem epidemii, w prowincjach Coclé (11 przypadków) i Veraguas (8 przypadków); liczba przypadków śmiertelnych wyniosła odpowiednio 18% i 100%. Próbki surowicy od 2 z 6 koni w Coclé miały wysokie miano inhibicji hemaglutynacji przeciwko wirusowi Zachodniego Nilu, ale nie było dostępnych próbek do testów z koni w Veraguas. Wirus EEE został wyizolowany z mózgów 2 koni i wykryty w obu przy użyciu testu RT-PCR.
Charakteryzacja izolatów wirusowych
Rysunek 3. Rycina 3. Drzewa filogenetyczne alfawirusów izolowane podczas epidemii EEE i VEE w Panamie w 2010 r. Przedstawiono wyniki oszacowania maksymalnej liczby drzew filogenetycznych dla 41 szczepów wirusa EEE (panel A) i 46 szczepów wirusa VEE (Panel B), w oparciu o szczepy wyizolowane w wybuchach w Panamie (pokazane na czerwono). Szczepy wirusowe są wymienione zgodnie z podtypem, krajem lub stanem zbierania oraz rokiem zbioru. Bootstraps są pokazane na głównych gałęziach i zostały określone w GARLI (Genetyczny algorytm dla szybkiego wnioskowania wiarygodności) ze 100 powtórzeniami. Paski skali pokazują rozbieżność sekwencji nukleotydów.
Siedem hodowli próbek surowicy od 104 pacjentów dawało efekty cytopatyczne po inokulacji komórkami Vero, a wszystkie siedem było pozytywne dla wirusa VEE
[hasła pokrewne: flunarizinum wzf, izis targowa, mercilon ulotka ]

Tags: , ,

No Responses to “Wschodnie zapalenie mózgu u koni w Ameryce Łacińskiej AD 5”

 1. Łukasz Says:

  Tabletki łyka tylko po ich spożyciu

 2. Kordian Says:

  Article marked with the noticed of: wózek inwalidzki[...]

 3. Łucja Says:

  Poszłam do dermatolożki i powiedziała, że to nic groźnego

 4. Cujo Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: okulista dziecięcy wrocław prywatnie[...]

 5. Oliver Says:

  mają podpisaną umowę z NFZ na pełną refundację takiego zabiegu? 

Powiązane tematy z artykułem: flunarizinum wzf izis targowa mercilon ulotka