gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Wschodnie zapalenie mózgu u koni w Ameryce Łacińskiej AD 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 7th, 2018

Chociaż potwierdziliśmy, że zarówno EEE, jak i wirusy VEE są czynnikami etiologicznymi, możliwe jest, że inne czynniki wirusowe (nie alfawirusy) ulegały kok cykulacji, co sugeruje izolacja niezidentyfikowanych wirusów (z działaniem cytopatycznym na komórki Vero) w 11 przypadkach. Oprócz przypadków u ludzi, 161 przypadków neurologicznej choroby koni wykryto w prowincjach Darién, Panama i Colón, w tym 50 potwierdzonych przypadków EEE. Panamskie szczepy VEE nie są znane z powodu chorób neurologicznych u zwierząt z grupy koniowatych15, więc możliwe są inne infekcje lub nawet niezakaźne przyczyny choroby. Grupowanie przypadków EEE i VEE u ludzi i koni prawdopodobnie odzwierciedla ich podobne enzootyczne siedliska – w szczególności ich wektory w gatunku culex (melanokonium) 2, 17 Chociaż nie wyizolowaliśmy wirusa EEE w przypadkach u ludzi i Charakterystyka genetyczna oparta była na izolatach koni, jest prawdopodobne, że szczepy te były niemal identyczne z tymi, które zakażały ludzi, ponieważ nie zostały zidentyfikowane specyficzne dla gospodarza linie wirusa EEE i innych arbovirusów, które zakażają ludzi poprzez enzootyczny spillover.
Powód pojawienia się EEE człowieka równolegle z VEE w 2010 roku jest nieznany. Wyniki analiz filogenetycznych sugerują, że wprowadzenie nowego szczepu wirusa EEE jest mało prawdopodobne. Inne możliwe wyjaśnienia obejmują wykrywanie przypadków EEE, poprzez nadzór, które wcześniej zostałyby niezauważone; zwiększona ekspozycja ludzi na wirusa EEE w wyniku zmian ekologicznych lub zwiększonego krążenia enzootycznego; i zwiększoną zjadliwość lub zmieniony zakres gospodarza wirusa EEE Panamanian. Identyfikacja SEE w odległych rdzennych populacjach o ograniczonej opiece zdrowotnej sugeruje, że nadzór takich populacji pod kątem zapalenia mózgu jest niepełny. Jednak neurologiczne VEE wykryto w tych samych populacjach w przeszłości, bez wykrycia EEE.14 Imigracja ludzi do dotkniętych regionów doprowadziła do znacznego wylesienia, które może zwiększyć kontakt z enzootycznym wirusem EEE lub zwiększyć wtórną amplifikację.
Znane nakładanie się wirusa EEE i wektorów komarów wirusa VEE, a także prawdopodobnie na gospodarzy enzootycznych, sugeruje, że przypadek pojawienia się EEE i VEE w 2010 r. Wynikał ze wspólnego wzrostu krążenia enzootycznego tych dwóch wirusów. Jednak wykryte przez nas przypadki VEE mogą reprezentować normalny poziom endemicznego zakażenia, który jest zwykle nierozpoznany, ponieważ przypadki są błędnie zdiagnozowane jako denga.2,14 Ten wysoki poziom endemicznego VEE, wraz z regularnym występowaniem epizootycznych EEE koni w Panamie od 1930 roku , 3 argumentuje przeciwko poważnym zmianom ekologicznym w obiegu wirusa EEE w 2010 roku
[podobne: rtg pantomograficzne cena, babka płesznik dawkowanie, endodonta warszawa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: babka płesznik dawkowanie endodonta warszawa rtg pantomograficzne cena