gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Wstyd przed wizytą u ginekologa może zabić!

Posted in Uncategorized  by admin
November 22nd, 2018

0304[1]Chociaż wydawałoby się, że w XXI wieku świadomość o chorobach człowieka jest ogromna jak nigdy wcześniej, wizyta u ginekologa w małych miasteczkach jest cały czas tematem tabu. Kobiety wstydzą się rozmawiać o sowich problemach intymnych z obcym mężczyzną, a tym bardziej zdecydować się na badanie. Niestety, taka postawa może mieć niebezpieczne skutki dla zdrowia, a czasami nawet dla życia kobiety. Panie, które wzbraniają się przed wizytą, należy uświadamiać, że okolice intymne to „takie samo ciało”, jak cała jego reszta – podatne na infekcje bakteryjne, czy uszkodzenia mechaniczne. Brak regularnych badań może skutkować przeoczeniem powiększającego się owrzodzenia lub guza nowotworowego. O ile małe uszkodzenia są przeważnie wyleczalne, o tyle zaniedbanie ich może doprowadzić do bólu, niepłodności, a nawet śmierci.

Ważne jest, aby na pierwszą wizytę wybrać dobry, polecony gabinet ginekologiczny. Zaufany lekarz sprawi, że badanie będzie delikatne, a kobieta uzyska odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Tags:

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: gabinet ginekologiczny