gabinet ginekologiczny
gabinet ginekologiczny lekarz ginekolog

Zintegrowana opieka specjalistyczna ambulatoryjna – nowy niemiecki sektor opieki zdrowotnej czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Müller zdaje sobie sprawę, że ma typowe objawy ostrego zawału mięśnia sercowego, może odwiedzić swojego lekarza rodzinnego lub udać się na pogotowie w najbliższym szpitalu. Jego intensywny ból przekonuje go, by zadzwonił na numer alarmowy dla karetki pogotowia. Telefon jest odbierany przez przeszkolonego medycznie koordynatora, który ostrzega ratowników i lekarza ratunkowego. Oba osobno przyspieszają do domu pana Müllera i docierają w ciągu 10 do 15 minut. (Jeśli koordynator nie podejrzewał, że pacjent przebył zawał mięśnia sercowego i wysłał tylko pogotowie ratunkowe, po przybyciu na miejsce wezwą lekarza ratunkowego.) Sanitariusze najpierw docierają do pana Müllera, więc sprawdzają jego parametry życiowe i zaczynają je monitorować, stosując czterokanałowy elektrokardiogram (EKG) i monitorując ciśnienie krwi, nasycenie tlenem i poziom glukozy we krwi. Po przybyciu lekarza wprowadza się linię IV, podaje się dwie dawki nitrogliceryny, uzyskuje się 12-kanałowe EKG i rozpoczyna się terapię opartą na wytycznych opartych na dowodach. Chociaż w niektórych regionach lekarz ratunkowy wysyłał faksem zapis EKG do najbliższego szpitala z laboratorium do cewnikowania serca, lekarz ratunkowy w Kolonii wpuszcza pana Müllera bezpośrednio do najbliższej izby przyjęć z takim laboratorium. Czas od pierwszego kontaktu medycznego pacjenta do przyjęcia nie przekracza godziny (58 minut jest medianą w Niemczech, choć istnieje szeroki zakres); jego czas od drzwi do igły wynosi 30 minut (zakres od 11 do 75).
Po wejściu do szpitala, Pan Müller będzie w razie potrzeby leczony na oddziale intensywnej terapii lub w oddziale pośrednim. Po 2 dniach zostanie przeniesiony na regularną opiekę, a następnie przeniesiony do kliniki rehabilitacyjnej, gdzie zostanie poinstruowany o wtórnej profilaktyce chorób serca. Cała jego opieka będzie objęta ustawowym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Ciąża i poród
Zdrowa 23-letnia kobieta jest w ciąży po raz pierwszy.
Niemcy mają stuletnią tradycję opieki prenatalnej. Jego obecny zakres, określony w wytycznych dotyczących opieki położniczej, obejmuje regularne badania przesiewowe, diagnozowanie i leczenie potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i chorób oraz poradnictwo dotyczące ciąży, porodu i rodzicielstwa. Kiedy pani Schmidt podejrzewa, że jest w ciąży, umawia się z wybranym ginekologiem. Pierwsza wizyta obejmuje badania manualne i USG; sprawdzanie ciśnienia krwi, poziomu hemoglobiny i poziomu pH w pochwie; analiza moczu; i ocena rozciągnięcia macicy, dźwięków serca płodu i pozycji płodu w macicy. Otrzymuje książeczkę macierzyńską, w której jej wyniki zostaną udokumentowane po każdej wizycie. Badania są zaplanowane co 4 tygodnie do 32 tygodnia ciąży. Następnie Schmidt występuje co 2 tygodnie lub w razie potrzeby, a jej wizyty obejmują kardiotokografię płodu. Ponieważ jest to nieskomplikowana ciąża, przechodzi trzy badania ultrasonograficzne, a także testy serologiczne na infekcje takie jak kiła, różyczka, zapalenie wątroby, aw razie potrzeby ludzki wirus upośledzenia odporności i toksoplazmoza.
Podczas całej ciąży pani Schmidt ma dostęp do opieki położniczej i poradnictwa w zakresie odżywiania, seksualności, przygotowania do porodu i macierzyństwa
[podobne: rafał lebiedziński, mercilon ulotka, mercilon ulotka Śródmieście ]

Tags: , ,

No Responses to “Zintegrowana opieka specjalistyczna ambulatoryjna – nowy niemiecki sektor opieki zdrowotnej czesc 4”

 1. Nikola Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dom spokojnej starości[...]

 2. Bruno Says:

  Zawartość witamin podawana jest na 100g owoców

 3. Speedwell Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dobry lekarz[...]

 4. Beetle King Says:

  lekarze nie chcą dawać skierowania na badania i do specjalistów

Powiązane tematy z artykułem: medicover kraków ruczaj mercilon ulotka rafał lebiedziński